• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Horrorscope  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.Marcin "Manio" Papior (ur. 4 marca 1976 w Świętochłowicach) – polski muzyk, znany głównie jako perkusista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu I i II stopnia w klasie fortepianu. W latach 90. grał w zespołach Tuff Enuff i Horrorscope. Od 2000 roku jest członkiem formacji Piersi.

  Horrorscope – polska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w 1996 roku w Chorzowie.

  Historia[ | edytuj kod]

  Horrorscope podczas koncertu na festiwalu Metalmania w katowickim Spodku 24 marca 2007. Od lewej: Rafał Jenczelewski, Tomasz „Walec” Walczak i Adam „Baryła” Bryłka.

  W 1996 roku w Chorzowie gitarzysta Lech „Blackpitfather” Śmiechowicz, basista i wokalista Andrzej Brandys oraz perkusista Marcin Papior powołali formację pod nazwą Disonance. Tego samego roku muzycy zarejestrowali pierwsze nagrania. Wkrótce potem Brandys i Papior zrezygnowali z udziału w projekcie. Śmiechowicz postanowił kontynuować działalność pod nazwą Horrorscope. W 1997 roku do współpracy zaprosił gitarzystę Krzysztofa „Pistoleta” Pisteloka, basistę Dariusza Wojczyka i perkusistę Sebastiana Szroetera. W 1998 roku skład zespołu uzupełnił wokalista Adam Bryłka. Wkrótce potem muzycy przystąpili do prac nad debiutanckim wydawnictwem. Nagrania zostały zarejestrowane w katowickim studiu Alkatrazz we współpracy z ówczesnym gitarzystą grupy Kat - Jackiem Regulskim. Utwory ukazały się na kasecie Worship Game wydanej przez firmę Scream in Flames.

  Destruction - niemiecka grupa wykonująca muzykę z pogranicza speed i thrash metalu. Powstała w 1982 roku w Weil am Rhein początkowo pod nazwą Knight of Demon. Pierwszy skład utworzyli perkusista Thomas "Tommy Sandmann" Senmann, basista i wokalista Marcel "Schmier" Schirmer oraz gitarzysta Mike Sifringer.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.

  Zimą 1999 roku ponownie w studiu Alkatrazz muzycy zarejestrowali pierwszy album zatytułowany Wrong Side of the Road. Wydawnictwo ukazało się jeszcze w 1999 roku na kasecie magnetofonowej dzięki wytwórni Demonic Records. Wkrótce potem formację opuścił Sebastian Szroeter, którego zastąpił Piotr „Mały” Szczepaniak. W 2000 roku Szczepaniaka zastąpili muzycy sesyjni Arkadiusz Kuś oraz Adame „Leo” Jendrzyk. W 2001 roku formację opuścił basista Darek Wojczyk, którego zastąpił Tomasz „Walec” Walczak. W nowym składzie pomiędzy marcem a kwietniem w Mamut Studio grupa rozpoczęła nagrania kolejnego albumu. Zarejestrowana z udziałem dwóch perkusistów płyta pt. Pictures of Pain ukazała się 12 czerwca nakładem wytwórni muzycznej Empire Records. W ramach promocji Horrorscope wspierany przez perkusistę Arka Kusia dał szereg koncertów w Polsce m.in. na Metalfest 2001 w Poznaniu poprzedzając Napalm Death. W 2002 roku album Pictures of Pain ze zmienioną oprawa graficzną ukazał się w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec roku jako oficjalny członek został przyjęty perkusista Piotr „Pienał” Pęczek znany z występów w Nomad.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).Jacek Regulski (ur. 12 marca 1965, zm. 29 października 1999) – polski muzyk, gitarzysta, w latach 1990-1999 członek zespołu KAT

  Rok później nakładem Death Core Legion ukazała się koncertowa płyta pt. Live Colision. Materiał na wydawnictwie został nagrany podczas koncertu w Chorzowie. W 2003 roku grupa odbyła trasę koncertową Thrash the South w Polsce wraz z zespołami Whorehouse i Totem. W 2004 roku w olkuskim Zed Studio formacja rozpoczęła nagrania trzeciego albumu. W międzyczasie muzycy nawiązali współpracę z niemiecką wytwórnią muzyczną Shark Records. Płyta pt. The Crushing Design najpierw ukazała się w grudniu 2004 roku w Japonii nakładem wytwórni Spiritual Beast Records. Z kolei w Europie album został wydany w lutym 2005 roku. Również w lutym na podstawie umowy licencyjnej z Metal Mind Productions The Crushing Design został wydany w Polsce. W lipcu Horrorscope wystąpił na festiwalu MetalFest poprzedzając niemiecki zespół Destruction. We wrześniu formacja odbyła krótką trasę koncertową Mental Slavery Tour 2005 w Polsce z towarzyszeniem grupy Respawn. W 2006 roku grupa dała szereg koncertów w Polsce, Niemczech oraz w Czechach. Na przełomie maja i czerwca ponownie w Zed Studio zespół nagrał piąty album. Wydawnictwo zatytułowane Evoking Demons ukazało się tego samego roku. W sierpniu Horrorscope nakręcił teledysk do utworu „Inner Pride”. Jeszcze w 2006 roku grupę opuścił Krzysztof „Pistolet” Pistelok, który skoncentrował się na występach w formacji Kat & Roman Kostrzewski. Zastąpił go Rafał Jenczelewski. W 2009 roku po trzech latach występów w Horrorscope z zespołu odszedł Rafał Jenczelewski. Nowym gitarzystą został Łukasz „Lukas” Gac. W 2010 roku formację opuścił wieloletni basista Tomasz „Walec” Walczak, zastąpił go Krzysztof „Xycho” Kłosek.

  Krzysztof Kłosek (ur. 16 lipca 1978 w Świętochłowicach) – polski muzyk, kompozytor i wokalista, basista. Krzysztof Kłosek działalność artystyczną rozpoczął w 1999 roku w zespole Thorn.S, którego był współzałożycielem. W grupie występował do 2005 oraz ponownie w latach 2008-2010. Od 2003 roku współtworzy zespół Black From The Pit. W międzyczasie występował także w zespole blackmetalowym Darzamat. Od 2010 roku gra w thrashmetalowym zespole Horrorscope. Latem roku 2008, a następnie w latach 2009-2010 był tymczasowym basistą grupy Killjoy.Kat (zapis stylizowany KAT) – polska grupa muzyczna, powstała w Katowicach na przełomie 1979 i 1980 roku z inicjatywy gitarzysty Piotra Luczyka oraz perkusisty Ireneusza Lotha. Zespół określany jest jako prekursor rodzimego heavy i thrash metalu. Obok zespołów Turbo i TSA należał do tzw. „Wielkiej Trójcy Polskiego Metalu”. Na przestrzeni lat zespół wypracował własne charakterystyczne brzmienie inspirowane m.in. wczesnymi dokonaniami grupy Metallica do tekstów wieloletniego wokalisty grupy Romana Kostrzewskiego, który odszedł z zespołu w wyniku konfliktu z liderem, Piotrem Luczykiem w roku 2004.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Napalm Death – angielska grupa muzyczna powstała w 1981 roku w Meriden w pobliżu Coventry. W początkowym okresie działalności zespół wykonywał hardcore punk. W latach późniejszych zawrócił się w stronę takich gatunków jak grindcore i death metal. W swej twórczości zespół poruszył takie zagadnienia jak nienawiść, agresja, polityka czy religia. Z kolei wokalista Mark "Barney" Greenway oraz pozostali członkowie Napalm Death wielokrotnie wyrazili sprzeciw na temat zjawiska rasizmu i wojen.
  Pictures of Pain - drugi album studyjny polskiej grupy muzycznej Horrorscope. Na podstawie umowy licencyjnej z Crash Music płyta została wydana w pozostałych krajach Europy. Wydawnictwo ukazało się 12 czerwca 2001 roku w Polsce nakładem wytwórni muzycznej Empire Records. Nagrania zostały zarejestrowane pomiędzy marcem, a kwietniem 2001 roku w Mamut Studio w Będzinie.
  Nomad - polska grupa muzyczna wykonująca death metal, powstała 1994 roku w Opocznie. Do 2007 roku zespół wydał cztery albumy studyjne, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych. Formacji przewodzą wokalista Waldemar "Bleyzabel" Twardowski oraz gitarzysta Patryk "Patrick" Sztyber, który pozostaje jednym członkiem oryginalnego składu.
  Metal Mind Productions (MMP, Metal Mind Records) – jedna z największych niezależnych polskich wytwórni płytowych. Została założona w 1987 roku w Katowicach.
  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
  Gitara – instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem i progami na podstrunnicy. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.044 sek.