• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Horley

  Przeczytaj także...
  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).

  Horleymiasto w Anglii, w hrabstwie Surrey, w dystrykcie Reigate and Banstead. Leży 38 km na południe od centrum Londynu. W 2001 miasto liczyło 21 232 mieszkańców.

  Norwegian Air UK – linia lotnicza będąca oddziałem Norwegian Air Shuttle. Założony w listopadzie 2015 roku, obsługuje Boeing 737-800 i Boeing 787-9 z regularną obsługą z port lotniczy Londyn-Gatwick do Europy, Azji, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Główna siedziba znajduje się w First Point, w pobliżu lotniska Gatwick. Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Główna siedziba linii lotniczej Norwegian Air UK znajduje się w mieście.

  Surrey – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowo-wschodniej Anglii, w regionie South East England, położone na południe od Londynu, będące jednym z tzw. Home Counties.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Surrey County Council census data
  2. Horley na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-11-27].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.621 sek.