• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Honorat Wiśniewski

  Przeczytaj także...
  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – uczelnia publiczna powołana do życia w 1944 roku, jako piąty uniwersytet w Polsce.Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
  Order Odrodzenia Polski, Polonia Restituta – drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z dnia 4 lutego 1921 jako najwyższe odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego. Na straży honoru Orderu stoi Kapituła Orderu.

  Honorat Wiśniewski, (ur. 11 stycznia 1942 w Rejowcu, zm. 15 listopada 2004 w Lublinie) – polski trener lekkoatletyczny i działacz sportowy, przewodniczący Centralnej Rady Trenerów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

  Był absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz studiów trenerskich w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, po ukończeniu których otrzymał tytuł trenera klasy mistrzowskiej. W latach 1986-1988 był szefem wyszkolenia w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Od trzech kadencji przewodniczył Centralnej Radzie Trenerów PZLA. Wielokrotnie wybierany do centralnych władz. Ostatnio był członkiem zarządu PZLA. W 2000 pełnił funkcję doradcy podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

  Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) – polskie ministerstwo przywrócone 5 maja 2006 w wyniku podziału Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nowo powstałym resortem zostało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Rejowiec – osada o charakterze miejskim w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie chełmskim, w gminie Rejowiec.

  W maju 1999 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był laureatem kilku plebiscytów na najlepszego trenera Lubelszczyzny.
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Lublin (łac. Lublinum, jid. לובלין, lit. Liublinas, ros. Люблин) – miasto na prawach powiatu, stolica województwa lubelskiego. Położona na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzycą, historycznie w Małopolsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.