Hong Kong Stadium

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hong Kong Stadium – główny obiekt sportowy w Hongkongu. Przebudowany ze starego stadionu rządowego, odbudowany jako Hong Kong Stadium w 1994 roku. Posiada 40 000 miejsc, w tym 18 240 miejsc na głównym poziomie, 18 559 miejsc na górnym poziomie, 3153 miejsc dla VIP-ów i 48 miejsc dla osób na wózkach inwalidzkich.

Ziemia (łac. Terra) − trzecia, licząc od Słońca, a piąta co do wielkości planeta Układu Słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego.Hongkong – wyspa w południowej części Hongkongu, będącego specjalnym regionem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej. W 2006 roku wyspa była zamieszkiwana przez 1 268 112 mieszkańców, a gęstość zaludnienia wynosiła 15 915 os./km². Powierzchnia wyspy wynosi 80,4 km² i jest drugą co do wielkości wyspą na terenie Hongkongu po wyspie Lantau. Wyspa oddzielona jest od stałego lądu przez Zatokę Wiktorii.

Stadion położony jest na obszarze So Kon Po, na wyspie Hongkong, w dolinie w pobliżu Causeway Bay. Większość międzynarodowych meczów piłki nożnej odbywających się w Hongkongu ma miejsce na tym stadionie. Jest to również miejsce rozgrywania turnieju rugby 7 Hong Kong Sevens. Hong Kong Stadium gościł także dwukrotnie Puchar Świata w rugby 7 Międzynarodowej Rady Rugby w 1997 i 2005.

Rugby 7 – zarządzany przez IRB wariant rugby union, w którym w jednej drużynie gra siedmiu graczy zamiast piętnastu. Wersja rugby 7 jest bardzo popularna, przykładem są światowe serie IRB Sevens World Series i Puchar Świata siódemek. Rugby 7 w roku 2016 zostanie dyscypliną olimpijską.

Bibliografia[ | edytuj kod]

  • Informacje o stadionie
  • Reklama