• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Homework

  Przeczytaj także...
  Around the World – to piosenka francuskiego duetu muzyki elektronicznej Daft Punk. Utwór pojawił się na debiutanckiej płycie zespołu Homework i w tym samym roku został wydany jako singiel. Później stał się głównym klubowym hitem na całym świecie i dotarł do #1 na listach przebojów dance. Piosenka jest szczególnie znana przez powtarzające się sformułowanie w tytule. Jest również znany z teledysku, który został wyreżyserowany przez Michela Gondry i choreografii Blanca Li.Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Homework – debiutancki album studyjny francuskiego duetu Daft Punk, wydany 20 stycznia 1997. Został nagrany w Paryżu. Homework promowało 5 singli, z których dwa - "Da Funk" i "Around the World" - uplasowały się na szczytach list przebojów w wielu krajach i do dziś są jednymi z najpopularniejszych singli grupy.

  Daft Punk – francuski duet muzyczny, pochodzący z Paryża, tworzący muzykę elektroniczną na pograniczu gatunku house. Tworzą go: Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Charakterystyczną cechą muzyków jest ukrywanie swoich twarzy pod kaskami, co nadaje członkom zespołu oryginalny wygląd.Burnin’ – jest to instrumentalny utwór francuskiego duetu Daft Punk, pochodzący z debiutanckiej płyty Homework. Był to trzeci singel z albumu, wydany w 1997 roku. Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez Seba Janiaka. Później powstał remiks piosenki zatytułowany "Extravaganza", stworzony przez koreański zespół BanYa. Elementy "Burnin’" zostały połączone z piosenką "Too Long" na koncertowym albumie Daft Punk Alive 2007.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Daftendirekt" - 2:44
  2. "WDPK 83.7 FM" - 0:28
  3. "Revolution 909" - 5:26
  4. "Da Funk" - 5:28
  5. "Phœnix" - 4:55
  6. "Fresh" - 4:03
  7. "Around the World" - 7:08
  8. "Rollin' & Scratchin'" - 7:26
  9. "Teachers" 2:52
  10. "High Fidelity" - 6:00
  11. "Rock'n Roll" - 7:32
  12. "Oh Yeah" - 2:00
  13. "Burnin'" - 6:53
  14. "Indo Silver Club" - 4:32
  15. "Alive" - 5:15
  16. "Funk Ad" - 0:50

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Daft Punk - Homework w Discogs.com (ang.)
 • Okładka
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.