• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • HomePod

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  iPhone – smartfon przygotowany przez Apple Inc., oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych.

  HomePod to inteligentny głośnik, opracowany przez firmę Apple Inc.

  Ogłoszony 5 czerwca 2017 roku, na konferencji Worldwide Developers Conference. Początkowo planowany na grudzień 2017 rok, jednak data premiery opóźniła się. Apple w końcu zacząło przyjmować zamówienia przedpremierowe 26 stycznia i faktyczny start sprzedaży odbył się 9 lutego 2018 roku. Pierwotnie został wydany w Australii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Worldwide Developers Conference, WWDC - konferencja organizowana przez Apple Inc. w Kalifornii, podczas której firma prezentuje nowe technologie oraz produkty dla deweloperów. Liczba uczestników zazwyczaj waha się między 2000 a 4000 programistów.

  HomePod został przygotowany do współdziałania z innymi urządzeniami Apple takimi jak iPhone czy Mac. HomePod został zaprojektowany by "wydobyć to co najlepsze z Apple Music" – zgodnie z tym co napisali specjaliści od marketingu Apple. HomePod wykorzystuje technologię kształtowania wiązki i posiada 8 głośników. Jest on dostępny w dwóch kolorach: biały i gwiezdna szarość.

  Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) NASDAQ: AAPL – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Założona przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad. Oprogramowanie Apple obejmuje system operacyjny OS X, przeglądarkę multimediów iTunes, pakiet oprogramowania multimedialnego i kreatywności iLife, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture, pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw narzędzi audio Logic Studio. Od stycznia 2010 roku firma działa poprzez 284 własnych sklepów detalicznych w dziesięciu krajach, oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.Głośnik – przetwornik elektroakustyczny (odbiornik energii elektrycznej) przekształcający prąd elektryczny w falę akustyczną. Idealny głośnik przekształca zmienny prąd elektryczny o odpowiedniej częstotliwości na falę akustyczną proporcjonalnie i liniowo. Rzeczywisty zakres częstotliwości, w którym głośnik wytwarza falę ciśnienia proporcjonalnie do napięcia (z dopuszczalnym odchyleniem) nazywa się pasmem przenoszenia głośnika.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. About iOS Software Updates for HomePod, Apple Support [dostęp 2020-01-09] (ang.).
  2. BusinessInsider com Steve Kovach, 6 Cze 17 15:12, 2124, Nowy głośnik Apple HomePod brzmi znacznie lepiej niż pionier całej kategorii, czyli Amazon Echo, Business Insider, 6 czerwca 2017 [dostęp 2020-01-09] (pol.).
  3. Micah Singleton, Apple’s HomePod delayed until next year, The Verge, 17 listopada 2017 [dostęp 2020-01-09] (ang.).
  4. HomePod arrives February 9, available to order this Friday, Apple Newsroom [dostęp 2020-01-09] (ang.).
  5. HomePod, Apple [dostęp 2020-01-09] (ang.).
  6. Nilay Patel, Apple HomePod review: locked in, The Verge, 6 lutego 2018 [dostęp 2020-01-09] (ang.).
  Macintosh (dla nowszych modeli przyjmuje się nazwę Mac) – komputer osobisty firmy Apple, rynkowy następca komputera o nazwie Lisa.Apple Music – serwis umożliwiający strumieniowanie muzyki oraz teledysków firmy Apple Inc., założony w 2015 roku. Oferuje strumieniowanie prawie wszystkich utworów/albumów oraz teledysków, dostępnych w sklepie iTunes.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.