• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hollywood Undead  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Slipknot (IPA [/ˈslɪp nɒt/]) – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza heavy, nu i metalu alternatywnego. Deuce - Aron Erlichman był założycielem i głównym piosenkarzem w grupie muzycznej Hollywood Undead. Jest amerykańskim producentem muzycznym, piosenkarzem-autorem tekstów i raperem. Obecnie jest solowym artystą i wypuścił swój pierwszy album 9 lives w kwietniu 2012r.

  Hollywood Undead – amerykański zespół rapcore'owy powstały w 2005 w Los Angeles.

  Historia[ | edytuj kod]

  W pierwszym składzie zespołu znaleźli się: J-Dog, Deuce, Johnny 3 Tears, Charlie Scene, Funny Man, Da Kurlzz oraz Shady Jeff. Inspirowali się zespołami, takimi jak Linkin Park, Limp Bizkit, Wu-Tang Clan, Beastie Boys czy Nine Inch Nails, a także Eminemem. Pierwsze piosenki publikowali na portalu Myspace. W 2007 powstał album Hollywood Undead, na którego wydanie zespół nie zgodził się ze względu na ocenzurowanie zawartości albumu przez MySpace.

  New York Post – amerykański tabloid wydawany codziennie w Nowym Jorku, od 1976 r. w posiadaniu milionera Ruperta Murdocha (część korporację News Corporation). Jedna z dziesięciu największych gazet codziennych w Stanach Zjednoczonych.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  2 września 2008 wydali debiutancki album studyjny pt. Swan Songs, który 18 stycznia 2013 otrzymał status platynowej płyty w USA. 10 listopada 2009 nagrali album koncertowy pt. Desperate Measures.

  W 2010 ze składu zespołu został wyrzucony Deuce, którego miejsce zajął Daniel „Danny” Murillo. 14 kwietnia 2011 zespół wydał album pt. American Tragedy, który w pierwszym tygodniu sprzedał się w nakładzie 65 tys. egzemplarzy w USA. 21 listopada 2011 wydali remiks American Tragedy.

  20 października 2012 opublikowali w Internecie „Dead Bite”, pierwszy singiel z albumu pt. Notes from the Underground, który ukazał się 8 stycznia 2013. Następnie udostępnili na oficjalnej stronie kolejny singiel z albumu – „We Are”, do którego zrealizowali teledysk, wyreżyserowany przez Shawna Crahana z zespołu Slipknot. Album tydzień po premierze sprzedał się w nakładzie 53 tys. egzemplarzy.

  Instagram – fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie (dostępną aktualnie na systemy operacyjne iOS oraz Android), który umożliwia użytkownikom robienie zdjęć, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. Charakterystyczną cechą jest to, że nadaje zdjęciom kwadratowy kształt, podobne jak aparaty fotograficzne marki Kodak serii Instamatic, aparaty do fotografii błyskawicznej firmy Polaroid oraz średnioformatowe aparaty formatu 6x6 w przeciwieństwie do proporcji obrazu 4:3, który jest wykorzystywany przez większość aparatów fotograficznych oraz urządzeń mobilnych dysponujących funkcją foto.Dyskografia amerykańskiej grupy rap rock Hollywood Undead składa się z trzech albumów studyjnych, jednego albumu koncertowego, trzech EP-ek, szesnastu singli oraz trzynastu teledysków.

  31 marca 2015 wydali czwarty album studyjny pt. Day of the Dead.

  24 lipca 2017 opublikowali singiel „California Dreaming”, którym promowali nowy album studyjny pt. Five, wydany 27 października 2017. Miesiąc później został wydany drugi singiel o nazwie Whatever It Takes. W następnym miesiącu został wydany singiel pod tytułem Renegade, a kilka dni później w październiku zespół wydał singiel We Own The Night. Zespół w tym czasie opuścił Matthew "Da Kurlzz" Busek

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. USA Today - amerykański dziennik, o zasięgu ogólnokrajowym, największy pod względem nakładu wśród amerykańskich gazet. Należy do Gannett Company. Główna siedziba znajduje się w McLean stanu Wirginia.

  31 maja 2018 wydali singiel „Gotta Let Go”. 2 listopada opublikowali epkę pt. PSALMS. 27 listopada dwaj członkowie zespołu opublikowali na swoich profilach na Instagramie, że pracują nad szóstym albumem studyjnym. Przed premierą wydali trzy single z płyty: „Already Dead”, „Time Bomb” i „Empire”. 14 lutego 2020 premierę miał album pt. New Empire Vol.1.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Rapcore – nurt łączący rap z hardcore (stąd nazwa, która pierwotnie i poprawnie odnosi się do mieszanki hardcore punk z hip-hopem). W wyniku ewolucji z biegiem lat wytworzył się pokrewny styl Crunkcore, którego przykładowymi przedstawicielami są: 3OH!3, Kesha, BrokeNCYDE, Pants Party, I Set My Friends On Fire czy Breathe Carolina.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Day of the Dead jest czwartym albumem studyjnym stworzonym przez amerykańską grupę rap rock Hollywood Undead. Pierwotnie album miał zostać wydany Latem roku 2014, aktualnie premiera albumu Day of the Dead jest ustalona na 31 Marca, 2015. Album zostanie wydany przez wytwórnie Interscope Records. Pierwszy singiel z albumu Day of the Dead został wydany 21 Października, 2014. Drugi singiel, "Usual Suspects" Został wydany 17 lutego, 2015. Album zawiera 12 utworów w wersji podstawowej, 15 w wersji Deluxe oraz 1 dodatkowy utwór na iTunes.
  Michael Shawn Crahan pseudonim Clown (ur. 24 września 1969 roku w Des Moines w stanie Iowa) – amerykański wokalista, muzyk i instrumentalista. Znany z występów w grupie muzycznej Slipknot której był współzałożycielem. Ponadto, współpracował z grupami To My Surprise i Dirty Little Rabbits.
  Desperate Measures − album koncertowy stworzony przez Hollywood Undead. Został on wydany 10 Listopada 2009 roku. Album zawiera trzy nowe piosenki, trzy covery piosenek, remix piosenki "Everyhere I Go", sześć piosenek nagranych na koncercie w Albuquerque, Nowy Meksyk oraz 60 minutowe DVD zawierające nagrania z występów. Album zajął 29 pozycję na liście Billboard 200, 10 pozycję na liście Top Rock Albums oraz 15 pozycję na liście Top Digital Albums.
  American Tragedy – drugi album studyjny grupy Hollywood Undead. Produkcja albumu zaczęła się wraz z dołączeniem do zespołu Daniela Murillo w wczesnym 2010 roku i trwała do października. Don Gilmore oraz Ben Grosse którzy pomogli w produkcji albumu Swan Songs wraz z Kevin Rudolf, Sam Hollander, Dave Katz, Griffin Boice, Jeff Halavacs, i Jacob Kasher pomogli w produkcji tego albumu. Ten album ma bardziej cięższe brzmienie niż poprzedni album studyjny, album także bardziej skupia się na rockowym brzmieniu niż na rapie. American Tragedy został wydany 5 kwietnia 2011 roku. Remix Album American Tragedy: Redux został wydany 21 listopada 2011 roku. W albumie znajduje się piosenka "Lights Out" która jest o byłym wokaliście Deuce. Jest ona odpowiedzią na piosenkę "Story of a snitch".
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.
  Swan Songs jest pierwszym albumem grupy Hollywood Undead. Album został wydany 2 Września 2008 roku. Piosenka "Everywhere I Go" została pierwszym wydanym singlem, była to piosenka dostępna online do pobrania tylko przez iTunes. Kapela wydała 4 klipy muzyczne dla piosenek "No.5", "Undead", "Young" i "Everywhere I Go". Jeżeli album został zamówiony przez sklep Amazon.com lub w innych określonych sklepach wtedy album zawierał bonusowe piosenki oraz opcje odblokowania klipów muzycznych. Swan Songs jest jedynym albumem studyjnym w którym występuje wokalista Deuce wykluczając album Desperate Measures który był albumem koncertowym. Album występuje w dwóch wersjach, wersja ocenzurowana oraz wersja nieocenzurowana.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.079 sek.