• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hollenstedt - Dolna Saksonia

  Przeczytaj także...
  Regesbostel - miejscowość i gmina położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Harburg, należy do gminy zbiorowej (niem. Samtgemeinde) Hollenstedt.Este - rzeka w Niemczech o długości ok. 45 km, mały lewy dopływ Łaby w dolnym jej biegu na północy kraju związkowego Dolna Saksonia.
  Gmina zbiorowa Hollenstedt (niem. Samtgemeinde Hollenstedt) - gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Harburg. Siedziba administracji gminy zbiorowej znajduje się w miejscowości Hollenstedt.

  Hollenstedt – miejscowość i gmina w powiecie Harburg, w Dolnej Saksonii, w Niemczech, siedziba administracji gminy zbiorowej (niem. Samtgemeinde) Hollenstedt.

  Położenie geograficzne[ | edytuj kod]

  Hollenstedt leży nad rzeczką Este na północno-zachodnich krańcach Pustaci Lüneburskiej. Położona jest ok. 30 km na południowy zachód od Hamburga i 12 km na południe od Buxtehude. Leży w centralnej części gminy zbiorowej Hollenstedt granicząc z wszystkimi jej gminami, i tak od południowego wschodu z Drestedt, od wschodu z Wenzendorf, od północnego wschodu z Appel, od północy z Moisburgiem, od północnego zachodu z Regesbostel i od zachodu z Halvesbostel. Jedynie od południa graniczy z gminą Dohren z gminy zbiorowej Tostedt.

  Buxtehude - miasto w Niemczech w kraju związkowym Dolna Saksonia w powiecie Stade. Liczy około 39,5 tys. mieszkańców. Nazywane miastem bajek. Tutaj rozgrywa się akcja baśni o zającu i jeżu (niem. Der Hase und der Igel), znanej także w wersji Braci Grimm, chociaż oryginalna baśń dotyczyła jednak miejscowości Bexhövede.Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.

  Dzielnice gminy[ | edytuj kod]

  W skład gminy Hollenstedt wchodzą następujące dzielnice: Emmen, Hollenstedt, Ochtmannsbruch, Staersbeck i Wohlesbostel.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • oficjalny serwis internetowy Hollenstedt (niem.)
 • Warto wiedzieć że... beta

  Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.
  Dohren - miejscowość i gmina położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Harburg, należy do gminy zbiorowej (niem. Samtgemeinde) Tostedt.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Moisburg - miejscowość i gmina położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Harburg, należy do gminy zbiorowej (niem. Samtgemeinde) Hollenstedt.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.69 sek.