• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Holger Behrendt

  Przeczytaj także...
  Niemiecka Republika Demokratyczna (oficjalny skrót NRD; niem. Deutsche Demokratische Republik, DDR) – dawne państwo położone w Europie Środkowej powstałe 7 października 1949 na terenie byłej radzieckiej strefy okupacyjnej (niem. Sowjetische Besatzungszone in Deutschland, SBZ). Likwidacja NRD nastąpiła 3 października 1990, gdy powstałe w jej miejsce landy przystąpiły do RFN tworząc jednolite Niemcy.XXIV Letnie Igrzyska Olimpijskie (oficjalnie Igrzyska XXIV Olimpiady) odbyły się w 1988 roku w Seulu (Korea Południowa).
  Gimnastyka (grec. γυμναστική gymnastike trening sportowy od gymnos nagi) jest dyscypliną sportową, wywodzącą się ze starożytnej Grecji, w ramach której zawodnicy wykonują specjalne układy, z wykorzystaniem różnych sprzętów. Gimnastyka może być uprawiana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Holger Behrendt (ur. 29 stycznia 1964) – niemiecki gimnastyk. Trzykrotny medalista olimpijski z Seulu.

  Reprezentował Niemiecką Republikę Demokratyczną. Zawody w 1988 były jego jedynymi igrzyskami. Sięgnął po trzy medale: triumfował w ćwiczeniach na kółkach i był trzeci w ćwiczeniach na drążku. Wspólnie z kolegami zajął drugie miejsce w drużynie. Trzy razy był brązowym medalistą mistrzostw świata. W 1985 był trzeci w drużynie, a w 1987 w drużynie i na drążku. Wielokrotnie był mistrzem NRD.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.