• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Holding Out for a Hero

  Przeczytaj także...
  Shrek 2 – amerykański film animowany z 2004 roku. Powstał dla wytwórni DreamWorks Pictures, a jego reżyserami są Andrew Adamson, Kelly Asbury i Conrad Vernon. Obraz jest sequelem przeboju kasowego z 2001 roku zatytułowanego Shrek, jego pozostałe kontynuacje typu: Shrek Trzeci pojawiła się trzy lata później, a ostatnia Shrek Forever sześć lat później.Melissa Marie Benoist (ur. 4 października 1988 r. w Littleton w stanie Kolorado) − amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, wokalistka.
  Rebecca "Becca" Tobin (ur. 18 stycznia 1986 r. w Marietcie w stanie Georgia) − amerykańska aktorka telewizyjna i sceniczna, wokalistka oraz tancerka.

  Holding Out for a Hero – utwór walijskiej piosenkarki Bonnie Tyler wydany 13 kwietnia 1984 roku i umieszczony na szóstej płycie studyjnej artystki zatytułowanej Secret Dreams and Forbidden Fire z 1986 roku. Piosenkę napisali Jim Steinman i Dean Pitchford. Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Footloose z 1984 roku i musicalu o tym samym tytule z 1988 roku, a także m.in. z filmu animowanego Shrek 2 z 2004 roku.

  Footloose – amerykański film z 1984 roku w reżyserii Herberta Rossa. Początkowo film został dość nisko oceniony przez krytykę, nie stał się również sukcesem komercyjnym. Nie "kupiła" go młodociana widownia. Jego atutem od samego początku była natomiast ścieżka dźwiękowa, dzięki której film jest dzisiaj kultowym obrazem lat 80, młodzieżowym musicalem stawianym na równi z takimi obrazami jak Gorączka sobotniej nocy, Sława, Flashdance czy Dirty Dancing.James Richard Steinman (ur. 1 listopada 1947 w Nowym Jorku) – amerykański kompozytor i producent muzyczny. Pracował również jako pianista, piosenkarz i aranżer.

  Teledysk do piosenki został wyprodukowany przez Jeffreya Abelsona, za reżyserię odpowiadał Doug Dowdle.

  Covery[ | edytuj kod]

  Utwór doczekał się wielu autorskich wersji.

 • Elizabeth Daily – nagrała piosenkę do serialu Niebezpieczne ujęcia
 • Jennifer Saunders – nagrała piosenkę do filmu Shrek 2 z 2004 roku
 • Ella Mae Bowen – nagrała piosenkę do remake’u filmu Footlose z 2011 roku
 • Becca Tobin i Melissa Benoist – wykonały piosenkę w serialu musicalowym Glee
 • Emerald Sun – nagrał piosenkę w 2011 roku
 • Grailknights
 • Maria Tauriainet
 • Opera Magna
 • Agnieszka Włodarczyk, Olga Bończyk i Dominika Figurska – wykonały piosenkę w programie Jak oni śpiewają
 • Beata Bednarz – wykonała utwór podczas Sylwestra z Dwójką
 • Anta Livitsanou – w programie Your Face Sounds Familiar
 • Gerli Padar – w programie Su nägu kõlab tuttavalt
 • Magda Steczkowska – w programie Twoja twarz brzmi znajomo
 • Van Canto – cover nagrany na płycie Dawn of the Brave z 2014 roku
 • Olga Bończyk z domu Bocek (ur. 16 stycznia 1968 we Wrocławiu) – polska aktorka teatralna, filmowa i wokalistka. Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu; Rampa, Roma, Kamienica, Projekt Teatr Warszawa, teatr impresaryjny Ale! Teatr i Teatr Capitol w Warszawie.Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.
  Warto wiedzieć że... beta

  Glee to amerykański musicalowy serial telewizyjny (komediodramat), emitowany przez stację Fox od 19 maja 2009 do 20 marca 2015 roku. Koncentrował się na życiu młodych ludzi, którzy śpiewają wspólnie w szkolnym chórze w fikcyjnym liceum imienia Williama McKinleya w Limie w stanie Ohio. Opiekę nad chórem przejmuje nauczyciel języka hiszpańskiego, postanawiający przywrócić licealnemu klubowi dawną świetność. W swojej tematyce Glee skupiał się na zagadnieniach z dziedziny socjologii i nauk społecznych, przede wszystkim na seksualności, kwestiach rasowych, związkach emocjonalnych czy pracy grupowej. Na zespół bohaterów, który w kolejnych sezonach rozwijano lub skracano, wstępnie składali się: przewodzący chórowi nauczyciel Will Schuester (w tej roli Matthew Morrison), trenerka cheerleaderek Sue Sylvester (Jane Lynch), pedagog szkolna Emma Pillsbury (Jayma Mays), żona Willa Terri (Jessalyn Gilsig) oraz ośmioro członków chóru (Lea Michele, Cory Monteith, Chris Colfer, Dianna Agron, Amber Riley, Kevin McHale, Jenna Ushkowitz, Mark Salling).
  Jak oni śpiewają (ang. Soapstar Superstar) – program rozrywkowy emitowany w Polsce na licencji brytyjskiej. Jest pierwszą zagraniczną wersją tego programu. Prowadzącymi byli Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz.
  Dominika Małgorzata Chorosińska z domu Figurska (ur. 28 grudnia 1978 w Elblągu) – polska aktorka teatralna i filmowa, działaczka samorządowa oraz dziennikarka telewizyjna, posłanka na Sejm IX kadencji.
  Jennifer Jane Saunders (ur. 12 lipca 1958 w Sleaford, Anglia, Wielka Brytania) - brytyjska aktorka i autorka scenariuszy, które tworzy w duecie z Dawn French.
  Bonnie Tyler, właściwie Gaynor Hopkins (ur. 8 czerwca 1951 w Skewen nieopodal Swansea w Walii) – brytyjska piosenkarka. Głos Bonnie Tyler ma charakterystyczną chropowatą barwę.
  Magda Steczkowska (ur. 21 września 1975) – polska wokalistka popowa, śpiewająca w zespole Indigo. Muzyk sesyjny z dorobkiem ponad 50 płyt. Chórzystka, altowiolistka, była menedżerka siostry – Justyny Steczkowskiej.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.805 sek.