• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hold It Don't Drop It

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Tavares – miasto i gmina w Brazylii, w stanie Rio Grande do Sul. Znajduje się w mezoregionie Metropolitana de Porto Alegre i mikroregionie Osório.
  Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  Hold It, Don't Drop It” – piosenka stworzona przez Jennifer Lopez, Kevina Rusto, Waynne Nugent, Allena Phillipa Lees, Tawana Dabney, Janet Sewell, Cynthię Lissette, Dennisa Lambert, Briana Pottera na piąty, studyjny album amerykańskiej wokalistki pop Jennifer Lopez, "Brave". Utwór wydany jako drugi singel z krążka. Wyprodukowany został przez Midi Mafia.

  Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége (Mahasz; pol. Stowarzyszenie Węgierskich Firm Fonograficznych) – węgierskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów powstałe w 1992 roku. Jego główne zadanie to reprezentowanie producentów oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego. Organizacja zajmuje się również przyznawaniem nagrody węgierskiego przemysłu muzycznego oraz prowadzi cotygodniową listę najpopularniejszych wydawnictw.MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.

  Informacje[]

  Utwór oryginalnie wydany został w Europie we wrześniu 2007 jako singel klubowy. Piosenka zdobyła szczyt notowania Billboard Hot Dance Club Play w tym samym czasie, kiedy na rynek muzyczny wydany został pierwszy singel z krążka "Do It Well". Oficjalna data premiery singla na całym świecie to dzień 11 stycznia 2008.

  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.Brave – szósty studyjny album Jennifer Lopez. Album został wydany przez wytwórnię Epic Records 8 października 2007 roku w Wielkiej Brytanii i 9 października tego samego roku w USA.

  "Hold It, Don't Drop It" zawiera sampel piosenki "It Only Takes a Minute" nagranej przez zespół Tavares.

  Recenzje[]

  Do tej pory singel uzyskał pozytywne recenzje krytyków muzycznych. Magazyn "Blender" ocenił utwór przyznając mu trzy z pięciu gwiazdek.

  Teledysk[]

  Teledysk do singla nagrywany był dnia 16 listopada 2007 roku oraz reżyserowany przez Melinę.

  Klip rozpoczyna scena z Lopez tańczącą z kapeluszem; kolejne ujęcia pokazują artystkę tańczącą przy kuli dyskotekowej oraz pomiędzy tancerzami. Następnie Jennifer stoi w białym pomieszczeniu oraz śpiewa razem z mikrofonem na statywie, za nią natomiast pojawiają się trzej mężczyźni ubrani w garnitury.

  Jennifer Lynn Lopez (ur. 24 lipca 1969), znana także jako J.Lo – amerykańska aktorka, piosenkarka popowa, tancerka i businesswoman. Urodziła się i wychowała w Bronksie, okręgu Nowego Jorku, a w wieku siedemnastu lat zagrała pierwszą rolę w niskobudżetowym filmie Moja mała dziewczynka. Później wzięła udział w kilku mniejszych produkcjach, równocześnie rozwijając karierę tancerki u boku New Kids on the Block i Janet Jackson, a także w serialu In Living Color. W 1997 zagrała pierwszoplanową rolę w filmie Selena, za którą zdobyła nominację do Złotego Globu. Od tego czasu pojawiła się w kilkudziesięciu produkcjach, wśród których największy sukces odniosły Anakonda (1997), Cela (2000), Powiedz tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2002), Zatańcz ze mną (2004), Sposób na teściową (2005) i Jak urodzić i nie zwariować (2012). Lopez specjalizuje się w komediach romantycznych, choć grała również w dramatach i dreszczowcach. Od 2006 zajmuje się także produkcją filmów i seriali.Język węgierski (węg. magyar nyelv) – należy do podgrupy języków ugryjskich, zaliczanej do podrodziny ugrofińskiej (z rodziny uralskiej). Językiem tym posługuje się co najmniej 14 mln osób – przede wszystkim na Węgrzech, ale także w południowej Słowacji, środkowej Rumunii (Siedmiogród), północnej Serbii (Wojwodina), zachodniej Ukrainie (Zakarpacie), wschodniej Słowenii (Prekmurje) i wschodniej Austrii (Burgenland). Język węgierski ma status języka urzędowego na Węgrzech, w Słowenii (lokalnie) i w Wojwodinie. Jest to język aglutynacyjny. Współczesny węgierski język literacki powstał w XVI w. Do jego zapisu stosuje się pismo oparte na alfabecie łacińskim.

  Teledysk miał premierę dnia 4 grudnia 2007 na stacji MTV Europe.

  Remiksy[]

  1. "Hold It, Don't Drop It" (Wersja główna)
  2. "Hold It, Don't Drop It" (Instrumental)
  3. "Hold It, Don't Drop It" (Acapella)
  4. "Hold It, Don't Drop It" (Moto Blanco Club Mix)
  5. "Hold It, Don't Drop It" (Moto Blanco Dub)
  6. "Hold It, Don't Drop It" (Moto Blanco Radio Mix)
  7. "Hold It, Don't Drop It" (Ashanti Boyz Club Mix)
  8. "Hold It, Don't Drop It" (Ashanti Boyz Radio Mix)
  9. "Hold It, Don't Drop It" (Original Mix)

  Pozycje na listach przebojów[]

  Przypisy

  1. Jennifer Lopez Hold It, Don’t Drop (CD Single Cover) HQ | OnlineJLoFan.com
  2. Blender Blog - Blender
  3. Global Dance Tracks. W: Billboard [on-line]. [dostęp 2007-10-22].
  4. Hot Dance Club Play. W: Billboard [on-line]. [dostęp 2008-10-–25].
  5. Rádiós Top 40 játszási lista – 2008. 21. hét (węg.). W: Mahasz [on-line]. [dostęp 2008-05-16].
  6. Airplay Detection TOPHIT 100 WEEKLY (11/02 – 17/02/2008). W: TopHit [on-line]. [dostęp 2008-04-24].
  7. Billboard Türkiye Top 20 (tur.). W: Billboard Türkiye [on-line]. [dostęp 2008-04-11].
  8. Jennifer Lopez – Hold It Don't Drop It – Music Charts. W: αCharts.us [on-line]. [dostęp 2008-04-24].

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Oficjalna strona internetowa artystki • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.