• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hoży doktorzy  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Keri Lynn Russell (ur. 23 marca 1976 w Fountain Valley w stanie Kalifornia) – amerykańska aktorka i tancerka. Jak dotąd największy rozgłos zyskała grając główną rolę (nagrodzoną Złotym Globem) w serialu telewizyjnym Felicity. Jej rodzicami są David Russell i Stephenie Stephens. Ma młodszą siostrę Julie i starszego brata Todda. Dorastała w Dallas w Teksasie oraz w Mesa w stanie Arizona.Calvin Cordozar Broadus Jr., znany głównie jako Snoop Dogg (ur. 20 października 1971 w Long Beach w Kalifornii) – amerykański raper i aktor. Do 1998 roku znany jako Snoop Doggy Dogg, a od 2012 roku używa także pseudonimu Snoop Lion w kontekście swojej twórczości reggae.

  Hoży doktorzy (ang. Scrubs) – amerykański serial komediowy, którego głównymi bohaterami są pracownicy fikcyjnego szpitala pw. Świętego Serca (ang. Sacred Heart). Dosłowne tłumaczenie tytułu Scrubs, oznaczającego młodych lekarzy, to "fartuchy", natomiast serial jest emitowany w Polsce na kanale Comedy Central pod tytułem "Hoży doktorzy".

  John Dorian – fikcyjna postać, bohater komediodramatu medycznego stacji NBC (2001-2008) i ABC (2009-2010) Hoży doktorzy, grany przez Zacha Braffa.Tomasz Kozłowicz (ur. 17 lipca 1964 roku w Łodzi), polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum.

  Głównym tematem serialu są perypetie początkującego lekarza Johna "J.D." Doriana i jego przyjaciół – chirurga Chrisa Turka, lekarki Elliot Reid i pielęgniarki Carli Espinosy. Ratując życie chorym przeżywają pierwsze poważne miłości, doświadczenia lekarskie oraz stawiają czoła swoim wrednym przełożonym. Realizacja kolejnych sezonów serialu towarzyszyła awansowi zawodowemu głównych bohaterów, od stażystów do lekarzy prowadzących.

  Michael „Mike” Mosley (ur. 13 grudnia 1946 roku w Oklahoma City; zm. 3 marca 1984 roku w Riverside) – amerykański kierowca wyścigowy.Matthew Langford Perry (ur. 19 sierpnia 1969 w Williamstown) – amerykańsko-kanadyjski aktor, najbardziej znany dzięki roli Chandlera Binga w serialu telewizyjnym Przyjaciele (1994–2004).

  Serial jest luźno oparty na przeżyciach dr Jonathana Dorisa jako rezydenta medycyny wewnętrznej w Brown Medical School, który jest przyjacielem z college'u twórcy serii, Billa Lawrence'a.

  Premiera serialu odbyła się 2 października 2001. Serial składa się z dziewięciu serii. Władze ABC zdecydowały, że właśnie 9 sezon będzie ostatnim.

  Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..Tara Reid (ur. 8 listopada 1975 w Wyckoff, stan New Jersey) – amerykańska aktorka, znana z filmów takich jak American Pie, czyli dowCipna sprawa (1999) oraz Dr T i kobiety (2000). Wcieliła się także w postać archeolog Aline Cedrac w adaptacji gry komputerowej Alone in the Dark (2004).

  Spis treści

 • 1 Fabuła
 • 1.1 Seria dziewiąta
 • 2 Obsada
 • 2.1 Główna
 • 2.2 Drugoplanowa
 • 2.3 Gościnna
 • 3 Polska wersja
 • 4 Nagrody
 • 5 Spis odcinków
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Fabuła[]

  Akcja toczy się wokół różnorodnych tematów, którym towarzyszą komentarze głównego bohatera, a zarazem narratora, doktora Johna Michaela "J.D." Doriana, granego przez Zacha Braffa. Narracja J.D. sprawia, że wszystko widziane jest jego oczami. Serial jest godny uwagi również dzięki kręceniu pojedynczą kamerą, a nie zestawem czterech kamer, jak to zazwyczaj dzieje się w sitcomach, jak również nie ma w nim "śmiechu z puszki" – spoza kadru.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.

  W tej komedii są także bardziej poważne sceny obyczajowe, a wręcz dramatyczne. Lawrence powiedział: "Jedną z rzeczy, o których pomyśleliśmy na początku było pokazywanie od czasu do czasu realnych pacjentów i ludzi, którzy umierają naprawdę."

  Pod koniec większości odcinków J.D. przedstawia podsumowanie tematu lub morał historii w sekwencji ujęć, które pokazują, jak wpłynął on na każdego z bohaterów. Hoży doktorzy byli reklamowani jako "dwa razy krótsi od Ostrego Dyżuru i dwa razy śmieszniejsi". W serialu często gościnnie występują kinowi aktorzy, na przykład Courteney Cox, Colin Farrell, Michael J. Fox, Brendan Fraser, Heather Graham i Matthew Perry.

  Eliza Coupe (ur. 6 kwietnia 1981 w Plymouth, w stanie New Hampshire, w USA) – amerykańska aktorka telewizyjna, znana głównie z roli Jane Kerkovich-Williams w serialu telewizji ABC – Happy Endings oraz roli Dr. Denise Mahoney w serialu komediowo-dramatycznym Scrubs (Hoży doktorzy).Kate Micucci (ur. 31 marca 1980) - amerykańska aktorka, piosenkarka, ukulelistka, komik. Znana między innymi z roli Stephanie Gooch z serialu Hoży doktorzy. Współtworzy kabaretowo-muzyczny duet Garfunkel and Oates.

  Seria dziewiąta[]

  Serial zmienił swoją formułę. Szpital Świętego Serca został zburzony i wybudowany w innym miejscu, koło szkoły medycznej. W owym sezonie z siedmiu głównych aktorów zagrali Donald Faison oraz John C. McGinley a Zach Braff i Sarah Chalke wystąpili w 6 pierwszych odcinkach, natomiast Neil Flynn pojawił się tylko w premierowym, z powodu konieczności pracy na planie innego serialu pt. "Pępek świata".

  Patron – symboliczny religijny opiekun kraju, miasta, diecezji, przedsięwzięcia, profesji, obiektu budowlanego, ludzi, zawodów itp. W Kościele katolickim i innych kościołach chrześcijańskich takimi osobami są święci, którzy najczęściej stają się opiekunami świątyń i poszczególnych ludzi, noszących ich imię (wezwanie).Scott Kellerman Foley (ur. 15 lipca 1972 w Kansas City, Kansas) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Szczególnie znany z serialu Felicity.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Serial (ang. serial = seryjny) – periodyczna publikacja (np. komiks w odcinkach), program telewizyjny, wieloodcinkowy film, audycja radiowa (np. słuchowisko). Istotą serialu jest udostępnianie go odbiorcom w odcinkach, w regularnych odstępach czasu. Termin ten najczęściej odnosi się do seriali telewizyjnych.
  Interna (z łac. "internus" – wewnętrzny) – potoczna, zwyczajowa lub żargonowa nazwa działu medycyny, zajmującego się schorzeniami narządów wewnętrznych. Właściwa nazwa – choroby wewnętrzne lub medycyna wewnętrzna (nazwa używana głównie w Polsce, krajach niemieckojęzycznych i skandynawskich) oraz general medicine lub po prostu medicine (nazwa używana częściej w krajach anglosaskich).
  Samuel Lloyd (ur. 12 listopada 1963 w Weston, w stanie Vermont) - amerykański aktor i muzyk. Popularność przyniosła mu rola prawnika Teda Bucklanda w amerykańskim komediodramacie Hoży doktorzy.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  The Middle - amerykański serial komediowy, którego światowa premiera odbyła się 30 września 2009 r. na antenie ABC. W USA zakończono emisję drugiej serii, w Polsce natomiast pierwszej (na kanale HBO Comedy).
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Zachary Israel Braff (ur. 6 kwietnia 1975 roku w South Orange w stanie New Jersey) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Stał się znany dzięki roli J.D. w serialu komediowym w telewizji NBC pt. Hoży doktorzy. W 2004 roku Braff nakręcił film Powrót do Garden State, do którego również wybrał i wyprodukował ścieżkę dźwiękową, za którą otrzymał nagrodę Grammy za Najlepszy Soundtrack roku 2005.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.