• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hitman: Codename 47

  Przeczytaj także...
  Carlsberg Group – największe przedsiębiorstwo piwowarskie w Danii i jedno z największych na świecie. Swoje zakłady posiada w ponad 50 krajach zatrudniając łącznie około 43 tys. pracowników. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Kopenhadze.Hitman – francusko-amerykański film sensacyjny z 2007 roku w reżyserii Xaviera Gensa, powstały na podstawie gier komputerowych z serii Hitman.
  Hitman – seria pięciu części gier komputerowych, w której gracz wciela się w płatnego mordercę, agenta 47. Hitman łączy klasyczne cechy gier akcji z elementami logicznymi i taktycznymi. Rozgrywkę ogląda się z perspektywy trzeciej lub pierwszej osoby.

  Hitman: Codename 47 – pierwsza część serii gier Hitman.

  Rozgrywka[ | edytuj kod]

  W pewnych misjach gra wymaga umiejętności skradania się i logicznego myślenia, a w innych celnego oka i zręczności. Każda misja składa się z kilku mniejszych, które prowadzą do celu. Warunkiem wykonania misji jest zazwyczaj zabicie celu, który wyznacza klient. Mimo to każda misja jest wzbogacona o inne zadania, jak kradzież bomby chemicznej, zamontowanie pluskwy w walizce i podstawienie jej określonej osobie czy podsycenie nienawiści pomiędzy dwoma gangami. Z racji, że Hitman jest płatnym zabójcą, swoje misje musi przeprowadzać tak, by nie zabijać osób cywilnych, VIP-ów czy funkcjonariuszy prawa. Za każde takie wykroczenie traci się pieniądze, za które kupuje się wyposażenie na następne misje.

  Eidos Interactive – firma produkująca i wydająca gry komputerowe. Siedzibę ma w Wimbledonie, wydaje gry z Europy i Ameryki. Została wykupiona przez Square Enix i przemianowana na Square Enix Europe.IO Interactive jest duńskim deweloperem gier komputerowych z siedzibą w Kopenhadze. Firma została założona we wrześniu 1998 r. przez grupę Reto-Moto. Został wykupiony przez Eidos Interactive, a następnie przejęte przez Square Enix w kwietniu 2009 roku. Znani są głównie z serii gier Hitman.

  Postacie[ | edytuj kod]

  Głos Hitmana podkładał David Bateson, znany chociażby z reklam Carlsberga.

  Wydanie[ | edytuj kod]

  Grę opracowali programiści z duńskiego studia IO Interactive, pod patronatem Eidos Interactive.

  Film[ | edytuj kod]

  W 2007 roku odbyła się premiera filmu Hitman. W rolę agenta 47 wcielił się Timothy Olyphant.

  Wstępnie w rolę agenta 47 miał się wcielić Vin Diesel. Z tego powodu gracze wysłali do firmy Eidos petycję dotyczącą zmiany obsady. Oficjalna wypowiedź firmy brzmiała, że obsadzenie Vina Diesla w roli Hitmana to tylko propozycja i nadal jest rozważana. Ostatecznie agenta 47 zagrał Timothy Olyphant.

  Vin Diesel, właściwie Mark Vincent (ur. 18 lipca 1967 w Nowym Jorku) – amerykański aktor, producent, reżyser i scenarzysta filmowy.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.837 sek.