• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hit combo

  Przeczytaj także...
  Crazy Taxi – komputerowa gra zręcznościowa, pierwotnie wyprodukowana przez japońskie studio Hitmaker na automaty i konsolę Dreamcast. Gra została wydana pierwotnie w 1999 roku na automaty. Bijatyka (ang. fighting game) – gatunek gier komputerowych, których treścią jest prowadzenie walk między postaciami kierowanymi przez komputer bądź człowieka. W zależności od gry postać gracza ma możliwość walki z użyciem ciosów, kopnięć i chwytów, jak również używania broni białej lub magicznych umiejętności.

  Hit combo (skrót od hit combination – kombinacja ciosów) – seria niezablokowanych przez przeciwnika uderzeń wchodzących w skład jednej kombinacji, szczególnie w komputerowych bijatykach.

  Pierwszy cios rozpoczyna sekwencję combo, po czym każdy kolejny cios najczęściej nie pozostawia przeciwnikowi czasu na jego zablokowanie. W teorii ciosy combo mogą być wykonywane w nieskończoność, jednak na ogół gry posiadają techniczne ograniczenia (np. określoną długość pasku życia), które uniemożliwiają takie ruchy.

  W innych gatunkach gier combo może odnosić się do kombinacji innych rzeczy, jak np. kombinacji wykonywanych trików w grach z serii Tony Hawk's lub Crazy Taxi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.