• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • History

  Przeczytaj także...
  H2 – kanał telewizyjny należący do A+E Networks, uzupełniający ofertę stacji History i nadający programy dokumentalne o tematyce naukowej, motoryzacyjnej i inżynierii. Początkowo start stacji planowano na 29 października 2014 roku, lecz przesunięto z przyczyn technicznych na 12 listopada 2014 roku.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  History (dawniej znany jako The History Channel) – amerykańska stacja telewizyjna.

  Dawniej kanał nadawał filmy dokumentalne związane z tematyką historyczną, m.in. historię starożytną, współczesną, historię wojskowości, konfliktów zbrojnych oraz programy poświęcone wynalazkom, odkryciom i technologiom. Na kanale w lutym 2009 wyemitowano pierwszą polską produkcję Polscy bohaterowie wojenni. Z kolei od marca 2014 roku stopniowo wprowadzano programy rozrywkowe, które z czasem w całości wypełniły ramówkę kanału. W grudniu 2014 roku uruchomiono kanał H2, który przejął emisję historycznych programów dokumentalnych znanych wcześniej z anteny History.

  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  W polskiej wersji językowej kanał rozpoczął nadawanie 9 kwietnia 2008 roku pod nazwą The History Channel. Miesiąc później uruchomiony został w Polsce również siostrzany kanał w wysokiej rozdzielczości – The History Channel HD. 11 stycznia 2009 zmieniono nazwę kanału na obecną. Za dystrybucję kanałów do sieci kablowych i na platformy cyfrowe w Polsce odpowiada Program Sp. z o.o.

  HDTV (ang. High Definition TV) – telewizja wysokiej rozdzielczości. Jest ogólnym określeniem sygnału telewizyjnego o rozdzielczości większej niż standardowa (PAL lub NTSC).Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Historia[ | edytuj kod]

  Amerykańska stacja telewizyjna The History Channel została uruchomiona 1 stycznia 1995 roku w USA przez firmę A+E Networks (uprzednio AETN). Powstała w listopadzie 1995 roku brytyjska spółka A+E Networks UK zarządza kanałami w Europie Środkowo-Wschodniej: History, History HD, Crime & Investigation Network, Crime & Investigation Network HD, BIO, BIO HD oraz Military History.

  Rebranding – proces zmiany percepcji marki poprzez zmianę elementów jej komunikacji, który najczęściej wiąże się ze zmianą nazwy firmy lub produktu, wizerunku i/lub logo.Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.

  Z kolei History HD (wcześniej The History Channel HD) na rynku brytyjskim jest dostępny od 2006 roku i jego ramówka różni się również od tego co można zobaczyć w angielskiej wersji na kanale w SD.

  W 2008 roku stacja The History Channel przeszła rebranding na całym świecie i zmieniła nazwę na History. Obecnie kanał dociera do ponad 300 milionów gospodarstw domowych w 150 krajach i jest dostępny w ponad 30 językach.

  History HD[ | edytuj kod]

  Logo wersji HDTV kanału

  History HD (wcześniej The History Channel HD) to kanał telewizyjny, nadawany w wysokiej rozdzielczości obrazu HD.

  SDTV (ang. Standard-Definition TeleVision - telewizja standardowej rozdzielczości) - cyfrowa wersja analogowego standardu NTSC i PAL wraz z przeplotem, nazywana też "standardową rozdzielczością" dla odróżnienia od "wysokiej rozdzielczości" (HDTV).

  Stacja rozpoczęła nadawanie w Polsce 27 maja 2008, pod nazwą The History Channel HD. Początkowo kanał różnił się ramówką od siostrzanego kanału History nadawanego w wersji SD. Jednak 1 maja 2013 ramówki obu kanałów zostały ujednolicone. Od 11 stycznia 2009 nadaje pod obecną nazwą.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa
 • Oficjalna polska strona internetowa
 • Oficjalna polska strona na You Tube • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.