• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Historia polskiego rocka

  Przeczytaj także...
  Wszystko co kocham – polski film obyczajowy w reżyserii Jacka Borcucha. 7 września 2010 roku komisja powołana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego specjalna komisja pod przewodnictwem Agnieszki Holland ogłosiła, iż film jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny w 2011 roku.Beats of Freedom - Zew wolności – film dokumentalny z 2009 roku, produkcji polskiej, w reżyserii Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty. Oficjalna premiera odbyła się 11 marca 2010 w Sali Kongresowej, a na ekrany kin film wszedł dzień później.
  Discovery Historia (dawniej Discovery TVN Historia) – kanał tematyczny o tematyce historycznej. Powstał przy współpracy programowej Discovery i TVN, do których także należał do 30 maja 2009 roku. Stacją kieruje Barbara Bilińska-Kępa. Ramówkę wypełniają produkcje dokumentalne dotyczące historii Polski i świata.

  Historia polskiego rocka – sześciodocinkowy serial stworzony przez Discovery Historia. Ten cykl filmów dokumentalnych przedstawia dzieje muzyki rockowej w Polsce od 1959 roku do czasów współczesnych.

  31 lipca 2008 roku pierwsze dwa odcinki serialu zostały wyświetlone podczas festiwalu Przystanek Woodstock.

  18 listopada 2010 roku film został wydany na formacie DVD wraz z filmami: Beats of Freedom i Wszystko, co kocham

  Na mapach: 52°36′41″N 14°40′05″E/52,611389 14,668056 Przystanek Woodstock – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów.Teoria hałasu – polski film dokumentalny z 2008 roku, w reżyserii Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty, z serii Historia polskiego rocka.

  Odcinki[]

  1. Zakażone piosenki
  2. Niedola idola
  3. Ku przyszłości
  4. Kup!Kultura
  5. Teoria hałasu
  6. Rockolekcje

  Przypisy

  1. Historia polskiego rocka na Przystanku Woodstock (pol.). mediafm.net. [dostęp 2009-05-10].
  2. "Historia polskiego rocka" na Przystanku Woodstock (pol.). www.muzyka.pl. [dostęp 2009-05-10].
  3. Katalog produktów - Zew wolności 3DVD (pol.). www.filmweb.pl. [dostęp 2012-06-04].

  Linki zewnętrzne[]

 • Historia polskiego rocka w bazie filmpolski.pl
 • Historia polskiego rocka
 • Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Film dokumentalny – szeroka kategoria opisująca jedną z form ekspresji filmowej. Początkowo, tym co wyróżniało ten rodzaj filmów było dokumentowanie oraz przedstawianie faktów, co odróżniało je od filmów fabularnych, przedstawiających fikcyjne wydarzenia. Filmy dokumentalne były często tworzone w celach informacyjnych lub dydaktycznych. Służyły też propagandzie, czego przykładem jest twórczość Leni Riefenstahl. W Polsce filmy dokumentalne powstawały przede wszystkim w założonej w 1950 warszawskiej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.