• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hisahito

  Przeczytaj także...
  Akishino (jap. 秋篠宮文仁親王, Akishino-no miya Fumihito Shinnō, ur. 30 listopada 1965 w Tokio) – książę japoński, syn cesarza Akihito i cesarzowej Michiko.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.

  Książę Hisahito (jap. 悠仁親王 Hisahito Shinnō, ur. 6 września 2006 w Tokio)książę japoński. Syn księcia Akishino i księżnej Kiko; młodszy brat księżniczek: Mako i Kako. Jego symbolem jest sośnica japońska.

  Sośnica japońska (Sciadopitys verticillata Sieb. & Zucc.) – gatunek zimozielonego drzewa, będący jedynym współczesnym przedstawicielem rodziny sośnicowatych (Sciadopityaceae). Jest żywą skamieniałością ze względu na brak bliskich żyjących krewnych. Występuje w stanie dzikim tylko w Japonii (endemit). Rośnie w wilgotnym klimacie o łagodnych zimach, na żyznych, głębokich i kwaśnych glebach. W warunkach polskich polecana do uprawy tylko w zachodniej części kraju.Księżna Kiko (jap. 秋篠宮紀子親王妃, Akishino-no-miya Kiko-shinnōhi, ur. 11 września 1966) jako Kiko Kawashima (jap. 川島紀子, Kawashima Kiko) – żona księcia Akishino, drugiego syna cesarza Akihito i cesarzowej Michiko, członek rodziny cesarskiej poprzez małżeństwo. Jest córką profesora uniwersytetu. Została drugą osobą spoza arystokracji, która dołączyła do rodziny cesarskiej; pierwszą była obecna cesarzowa w 1959.

  Jest pierwszym chłopcem urodzonym w rodzinie cesarskiej od ponad 40 lat. Jest trzecim w kolejności do tronu, po księciu Naruhito oraz swoim ojcu.

  Naruhito (jap. 皇太子徳仁親王, Kōtaishi Naruhito Shinnō, ur. 23 lutego 1960 w Tokio) – książę japoński, od 1989 następca tronu Japonii.Księżniczka Mako (jap. 秋篠宮眞子内親王, Akishino no Miya Mako Naishinnō) urodzona 23 października 1991 r. Najstarsza córka księcia Akishino i jego żony, księżnej Kiko, wnuczka cesarza Akihito i cesarzowej Michiko. Należy do japońskiej rodziny cesarskiej. Jej symbolem jest Rosa banksiae (jap. 木香茨, mokkōbara). Tytułem honoryfikatywnym, z jakim należy się do niej zwracać jest denka (jap. 殿下, Jej Cesarska Wysokość).

  Genealogia[]

  Księżniczka Kako (jap. 佳子内親王, Kako Naishinnō) ur. 29 grudnia 1994 r. Druga córka księcia Akishino i jego żony, księżnej Kiko, wnuczka cesarza Akihito i cesarzowej Michiko. Należy do japońskiej rodziny cesarskiej. Jej symbolem jest Hibiscus tiliaceus (jap. 大浜朴, Ōhamabō).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.