• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hinkley - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Erin Brockovich (ur. 22 czerwca 1960 w Lawrence) – amerykańska aktywistka na rzecz ochrony środowiska, nieoficjalnie wykonująca zawód prawnika (doradcy kancelarii prawnych).Barstow – miasto w Stanach Zjednoczonych położone w Hrabstwie San Bernardino, w południowo-wschodniej części stanu Kalifornia.
  Hrabstwo San Bernardino (ang. San Bernardino County) – jedno z hrabstw w Kalifornii. Ma obecnie ponad 2 mln mieszkańców. Jest największym hrabstwem w Stanach Zjednoczonych według powierzchni.

  Hinkley (Kalifornia) – osada (unincorporated community) w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Bernardino. Liczba mieszkańców 1915 (2000).

  Erin Brockovich – oparty na biografii Erin Brockovich amerykański film fabularny z 2000 roku w reżyserii Stevena Soderbergha.Mojave (Mohave) – pustynia w Stanach Zjednoczonych, położona w większości we wschodniej części stanu Kalifornia, a także w stanach Utah, Nevada i Arizona, w południowej części Wielkiej Kotliny. Jest piaszczysto-żwirowa. Zajmuje powierzchnię około 65 000 km². Opad roczny wynosi 45–130 mm. Nazwana na cześć Mojave – rdzennego plemienia, które ją zamieszkiwało. Zachodnią granicę stanowią góry Tehachapi, południowo-zachodnią góry San Gabriel i San Bernardino, a także uskok San Andreas i uskok Garlock. Na północy granicę stanowi Wielka Kotlina, a na południu pustynia Sonora. Północno-wschodnie granice są nieregularne – czasem w tej roli występuje zasięg populacji drzewa Jozuego. Liczba gatunków roślin szacowana jest od 1750 do 2000. Znajduje się tutaj Rezerwat Narodowy Mojave, Park Narodowy Joshua Tree i Park Narodowy Zion.

  Hinkley znajduje się na pustyni Mojave 22 km (14 mil) na zachód od Barstow. Z miastem związana jest prawdziwa historia Erin Brockovich na podstawie której nakręcono film.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.765 sek.