• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Highland Park - Teksas

  Przeczytaj także...
  Dallas jest miastem w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, Siedziba hrabstwa Dallas. Granice administracyjne Dallas rozciągają się ponadto na terytorium hrabstw Collin, Denton, Kaufman i Rockwall. Powierzchnia miasta wynosi 999,3 km2. Jest 3. w Teksasie i 9. w całym kraju najludniejszym miastem z ludnością liczącą 1 197 816 osób (2010). Dallas stanowi również centrum regionu metropolitarnego Dallas-Forth Worth-Arlington mającego ponad 6 mln mieszkańców.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  University Park – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, w hrabstwie Dallas. Całkowicie otoczone przez Dallas.

  Highland Parkmiasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Teksas, w regionie metropolitarnym Dallas-Fort Worth-Arlington. Wraz z sąsiednim University Park stanowią enklawę otoczoną przez Dallas.

  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.Definicja intuicyjna: W danym szeregu uporządkowanym liczba, która jest w połowie szeregu w wypadku nieparzystej liczby elementów. Dla parzystej liczby elementów – średnia arytmetyczna dwóch środkowych liczb.

  Jest jednym z najbogatszych miast w USA, średni (mediana) dochód na rodzinę przekracza 200 tys. dolarów rocznie, a średnia cena domu ponad 1,2 mln dolarów. Ponad 94% populacji to biali (więcej jeśli włączyć białych Latynosów); czarni i Azjaci stanowią odpowiednio około 1% i około 2% ludności.

  Enklawa – terytorium otoczone ze wszystkich stron terytorium lądowym innego państwa. Jeżeli stanowi ono część jakiegoś państwa to jest ono jego eksklawą. Na przykład San Marino stanowi enklawę w terytorium Włoch, zaś gmina Campione stanowi enklawę w terytorium Szwajcarii i eksklawę Włoch. Terminów „enklawa/eksklawa” używa się także dla określenia tego typu terytoriów w skali subnarodowej. Terminu „enklawa” używa się także w przypadku, gdy teren jednego rodzaju jest otoczony terenem innego rodzaju, np. las liściasty na terenie porośniętym lasem iglastym.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.