• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Highland - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Angeles – miasto na Filipinach, na wyspie Luzon, w prowincji Pampanga, na północny zachód od Manili. Około 264 tys. mieszkańców.
  Hrabstwo San Bernardino (ang. San Bernardino County) – jedno z hrabstw w Kalifornii. Ma obecnie ponad 2 mln mieszkańców. Jest największym hrabstwem w Stanach Zjednoczonych według powierzchni.
  Położenie Highland w hrabstwie San Bernardino

  Highland - miasto w USA położone w południowo-zachodniej części hrabstwa San Bernardino w Kalifornii. Liczba mieszkańców 44 605 (2000).

  Położenie[ | edytuj kod]

  Highland położone jest w rejonie metropolitalnym Los Angeles, oraz w regionie Inland Empire. Znajduje się ok. 104 km na wschód od Los Angeles. Graniczy od zachodu ze stolicą hrabstwa, miastem San Bernardino.

  Historia[ | edytuj kod]

  Highland zostało założone w 1891, w 1987 roku otrzymało prawa miejskie.

  San Bernardino – miasto w USA, w stanie Kalifornia, na wschód od Los Angeles, w zespole miejskim Riverside-San Bernardino. Około 199,8 tys. mieszkańców. Aglomeracja miasta wynosi 1,9 mln mieszkańców.Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona miasta
 • Warto wiedzieć że... beta

  Inland Empire to surrealistyczny film z roku 2006 w reżyserii Davida Lyncha. W głównych rolach występują Laura Dern, Jeremy Irons, Justin Theroux. Obok zagranicznych aktorów występują również polscy aktorzy – Krzysztof Majchrzak, Karolina Gruszka, Leon Niemczyk. Film ten był częściowo kręcony w Łodzi, m.in. w hotelu Grand.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.897 sek.