• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • High Voltage - AU  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Rock and roll lub rock ‘n’ roll (ang. „kołysz się i tocz”) – podstawowa forma leżąca u fundamentów wszystkich stylów rockowych. Samo określenie „rock and roll” zostało zaczerpnięte bezpośrednio z tradycji bluesa. Po raz pierwszy wyrażenie to w znaczeniu stylu muzycznego zostało użyte przez Alana Freeda w 1951 roku. Wywodzi się z uproszczonego i zredukowanego, do trzech lub czterech akordów, schematu bluesowego granego w szybkim tempie przy pomocy zelektryfikowanych instrumentów. Dodatkowo obejmuje wpływy rhythm and bluesa, country i tradycyjnego jazzu. Pierwszy raz został użyty w piosence Trixie Smith „My Man Rocks Me (With One Steady Roll)” 1922 r. DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  High Voltage – pierwszy album studyjny australijskiego zespołu AC/DC. Wydany został tylko w Australii, 17 lutego 1975 roku. Sześć utworów z ośmiu jest autorstwa Angusa Younga, Malcolma Younga, i Bona Scotta. Utwór „Soul Stripper” jest autorstwa tylko braci Youngów, a piosenka „Baby, Please Don’t Go” jest coverem utworu Big Joego Williamsa.

  Angus McKinnon Young (ur. 31 marca 1955 w Glasgow) – urodzony w Szkocji australijski muzyk, gitarzysta i współzałożyciel zespołu AC/DC. Jest jego członkiem od jego założenia w 1973, wraz z nim wydał 15 albumów studyjnych. Young jest znany z energetycznego zachowania na scenie podczas koncertów, występowania w strojach wzorowanych na szkolnych mundurkach i popularyzacji wśród fanów rocka kroku duckwalk wynalezionego przez Chucka Berryego.Glam rock (także glitter rock) – styl w muzyce rockowej. Nazwa stylu wywodzi się z angielskiego glamour (urok, atrakcyjność). Styl ten powstał w Wielkiej Brytanii na początku lat 70. Wykonujący w tym stylu muzycy przykładali dużo wagi do własnego wizerunku. wywołując często kontrowersje. Wykonawcy glamrockowi ubierali się w barwne uniformy, zakładali wysokie buty, nakładali ostry makijaż. Muzycy glam rockowi grali zazwyczaj piosenki łagodne, trafiające do większego grona odbiorców. Często refreny piosenek miały zawarte w sobie podteksty seksualne.

  Album został oryginalnie wydany przez wytwórnię Albert Productions. Później już przestał być wydawany przez jakąkolwiek wytwórnię, na rzecz ogólnoświatowego wydania o tej samej nazwie wydanego przez wytwórnię Atco w 1976 r.

  Opis albumu[ | edytuj kod]

  AC/DC ciągle jeszcze rozwijało swój dźwięk gdy High Voltage został nagrany w listopadzie 1974 r., a bracia Youngowie i Scott byli wspierani przez inną sekcję rytmiczną niż kombinację Phil Rudd/Mark Evans przedstawioną na następnych trzech albumach studyjnych. W rezultacie album bardziej prezentuje muzykę z wpływami z glam rocka niż oparty na R&B, rock & roll z którego AC/DC zasłynęło w przyszłości.

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.Ronald Belford "Bon" Scott (ur. 9 lipca 1946 w Kirriemuir, zm. 19 lutego 1980 w Londynie) – australijski wokalista rockowy, członek zespołu AC/DC.

  High Voltage doprowadził do pierwszego z wielu występów AC/DC w australijskim programie muzycznym, Countdown. Wczesne występy zespołu zawierają legendarne dziś wykonanie na żywo utworu „Baby, Please Don’t Go” (podczas którego Bon Scott przebrany jest za blond szkolną-dziewczynę) oraz wykonanie utworu „Show Business”. Oba utwory można obecnie zobaczyć na DVD zespołu z 2005 r., The Family Jewels.

  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).T.N.T. – drugi album studyjny australijskiego zespołu AC/DC. Został wydany tylko w Australii, w grudniu 1975 roku. Siedem z dziewięciu utworów jest autorstwa Angusa Younga, Malcolma Younga, i Bona Scotta. Utwór „Can I Sit Next to You Girl” jest autorstwa braci Youngów, a piosenka „School Days” jest coverem utworu Chucka Berry’ego.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  High Voltage – pierwszy ogólnoświatowo wydany album studyjny australijskiego zespołu hardrockowego AC/DC. Wydany został 14 maja 1976 roku. Osiem z dziewięciu utworów jest autorstwa Angusa Younga, Malcolma Younga, i Bona Scotta. Utwór "Can I Sit Next to You Girl" jest autorstwa braci Youngów.
  Malcolm Young (ur. 6 stycznia 1953 w Glasgow) - gitarzysta australijski pochodzenia szkockiego, członek i założyciel zespołu AC/DC, brat Angusa. Gra na gitarze rytmicznej.
  Phil Rudd właściwie Phillip Hugh Norman Witschke Rudzevecuis (ur. 19 maja 1954 w Melbourne), muzyk australijski, perkusista zespołu AC/DC.
  AC/DC – australijski zespół hardrockowy założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów. Zespół jest uznawany m.in. za pioniera muzyki hardrockowej i heavymetalowej wraz z grupami Black Sabbath i Led Zeppelin. Członkowie zespołu, mimo wszystko, zawsze klasyfikowali swoją muzykę jako "rock & roll".
  George Redburn Young (ur. 6 listopada 1947 w Glasgow, Szkocja) jest australijskim muzykiem rockowym, autorem piosenek i producentem muzycznym, najbardziej znany jest jako współautor międzynarodowych hitów "Friday On My Mind" i "Love Is In The Air" oraz za jego produkcje dla hardrockowego zespołu AC/DC, w którym grają jego młodsi bracia Angus i Malcolm.
  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.
  Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, piszących muzykę poważną lub filmową. W polskich uczelniach muzycznych kształci się studentów na kierunku kompozycja, lecz kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak to oni właśnie dysponują pełnym warsztatem kompozytorskim obejmującym harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.821 sek.