• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Henryk Goryszewski  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Alternatywa Ruch Społeczny to koalicja na wybory parlamentarne w 2001, która powstała 18 marca 2001 w Warszawie z połączenia KPN-Ojczyzna (liderzy: Michał Janiszewski, Tomasz Karwowski, Janina Kraus) i grupy polityków wywodzących się z ZChN (m.in. Henryk Goryszewski i Mariusz Olszewski) oraz działaczy WZZ „Sierpień 80” (liderzy: Daniel Podrzycki, Bogusław Ziętek). Została zarejestrowana jako partia polityczna.Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej – od 2001 zostało włączone do kompetencji Ministerstwa Infrastruktury.

  Henryk Józef Goryszewski (ur. 20 stycznia 1941 w Drążewie) – polski polityk, prawnik, nauczyciel akademicki.

  Poseł na Sejm I kadencji (1991–1993) i III kadencji (1997–2001), od 1992 do 1993 wiceprezes Rady Ministrów w rządzie Hanny Suchockiej.

  Spis treści

 • 1 Życiorys
 • 1.1 Wykształcenie i praca zawodowa
 • 1.2 Działalność polityczna
 • 2 Odznaczenia
 • 3 Przypisy
 • 4 Bibliografia
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (WPiA UW) – jest trzecim co do liczby studentów (po WZ UW i WDiNP UW) i najstarszym wydziałem Uniwersytetu Warszawskiego. WPiA UW umożliwia kształcenie na kierunkach:Posłowie na Sejm RP I kadencji zostali wybrani podczas wyborów parlamentarnych, które odbyły się w dniu 27 października 1991.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Płock – miasto na prawach powiatu na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej, nad Wisłą, w województwie mazowieckim, siedziba ziemskiego powiatu płockiego; historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079-1138; siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji płockiej (1075); siedziba władz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i mariawickiej diecezji warszawsko-płockiej, port rzeczny, rafineria ropy naftowej (1964), szkoły wyższe, teatry, muzea.
  Wyższa Szkoła Służby Społecznej im. Ks. Franciszka Blachnickiego (w likwidacji) - niepaństwowa uczelnia utworzona na podstawie zezwolenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 lipca 1993. Mieści się przy ul. Kościuszki 47 A w Suwałkach.
  Okręg wyborczy nr 43 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (1993–2001) obejmował województwo suwalskie. W ówczesnym kształcie został utworzony w 1993. Wybieranych było w nim 5 posłów w systemie proporcjonalnym.
  Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (BBN) – polski urząd realizujący powierzone przez Prezydenta RP zadania w zakresie bezpieczeństwa narodowego. Biuro jest merytoryczno-organizacyjnym zapleczem (funkcja sekretariatu) Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
  Wicepremier (z łac. primus – pierwszy oraz z łac. vice – zamiast) – w Polsce zastępca premiera – Prezesa Rady Ministrów, członek Rady Ministrów.
  Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna (PKP S.A.) – powstała w wyniku komercjalizacji istniejącego od 1926 przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe. Ich jedynym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, który reprezentuje obecnie Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Spółka pełni dominującą rolę w Grupie PKP. Do jej podstawowych zadań należą:
  Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica – niepaństwowa uczelnia z siedzibą w Płocku, która została założona przez Zespół Oświatowo–Konsultacyjny "Profesor" Sp. z o.o. w Płocku w 1992 jako Prywatna Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Płocku. W dniu 20 marca 1995 Minister Edukacji Narodowej na wniosek władz uczelni nadał jej nową nazwę, która przyjęła obecne brzmienie, a jej patronem został Paweł Włodkowic. Obecnie uczelnia posiada filie w Iławie i w Wyszkowie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.