• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Henry Royce

  Przeczytaj także...
  Motoryzacja – całokształt spraw związanych z zastosowaniem pojazdów drogowych lub szynowych napędzanych silnikami spalinowymi (a także w ostatnich latach pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi i hybrydowymi). Potocznie przez motoryzację rozumie się motoryzację samochodową, związaną z zastosowaniem samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, ciągników, motocykli, motorowerów i skuterów. Eksploatacja tych pojazdów wymaga odpowiedniego rozmieszczenia warsztatów oraz stacji benzynowych.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Rolls-Royce – angielska marka samochodu, produkowanego przez przedsiębiorstwo Rolls-Royce Motor Cars. Prawo do znaku towarowego posiada firma BMW, która stała się właścicielem marki w 2003.

  Sir Frederick Henry Royce (ur. 27 marca 1863 w Londynie, zm. 22 kwietnia 1933) − jeden z pionierów motoryzacji, razem z Charlesem Rollsem współtwórca przedsiębiorstwa motoryzacyjnego Rolls-Royce.

  Frederick Henry Royce urodził się 27 marca 1863 roku w Alwalton, w hrabstwie Huntingdonshire. Jego zaangażowanie w biznes samochodowy miało początek w zakupie wyjątkowo awaryjnego samochodu Decauville. Royce uznał, że może zbudować własny, lepszy pojazd. W tym okresie spotkał się z Charlsem Rollsem, razem z którym założył przedsiębiorstwo zajmujące się profesjonalnie produkcją samochodów. Od nazwisk obu założycieli nazwane zostało Rolls-Royce. Firma nie zajmowała się wyłącznie produkcją aut, ale także silników lotniczych.

  Dictionary of National Biography (DNB) – słownik biograficzny stanowiący standardowy punkt odniesienia w dziedzinie biografii znanych postaci brytyjskiej historii, publikowany od 1885. W 1996 Uniwersytet Londyński opublikował wolumin korekcji zebranych na podstawie Biuletynu Instytutu Badań Historycznych. Zaktualizowany Oxford Dictionary of National Biography (ODNB) został opublikowany 23 września 2004 jako 60-tomowe wydawnictwo i publikacja on-line.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Henry Royce zmarł 22 kwietnia 1933 roku.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Trójmiejska Auto Strefa
 • Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Alwalton – wieś w Anglii, w hrabstwie Cambridgeshire, w dystrykcie Huntingdonshire. Leży 49 km na północny zachód od miasta Cambridge i 117 km na północ od Londynu.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Huntingdonshire – dystrykt w hrabstwie Cambridgeshire oraz historyczne hrabstwo w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 169 508 mieszkańców.
  22 kwietnia jest 112. (w latach przestępnych 113.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 253 dni.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.