• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Henry Leaf

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Evan Noel (ur. 23 stycznia 1879 w Londynie; zm. 22 grudnia 1928 tamże) – brytyjski zawodnik racketsa i jeu de paume, mistrz i brązowy medalista olimpijski.
  18 października jest 291. (w latach przestępnych 292.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 74 dni.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Henry Meredith Leaf (ur. 18 października 1862 w Scarborough; zm. 23 kwietnia 1931) – brytyjski zawodnik racketsa, wicemistrz i brązowy medalista olimpijski.

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Rackets – gra angielska powstała w XVIII wieku, zbliżona w swych zasadach do tenisa. Boisko do rackets ma wymiary 18,29 x 9,145 m i jest otoczone z trzech stron betonowymi ścianami o wysokości 9,145 m, natomiast tylna ściana ma wysokość 4,57 m. W grze bierze udział dwóch zawodników, lub w grze podwójnej, dwie pary. Zawodnicy grają piłką pokrytą skórą o średnicy 2,54 cm, którą należy tak uderzyć specjalną rakietą, by po odbiciu się od ściany czołowej (między dwiema linami na wysokości 0,685 m i 3,05 m od ziemi) upadła ona na boisko. Tylko raz na igrzyskach olimpijskich w 1908 roku rozegrano zawody w rackets. W grze pojedynczej najlepszy był Brytyjczyk Evan Noel, w grze podwójnej również najlepsi byli reprezentanci Wielkiej Brytanii – Vane Pennel i John Astor.

  Jeden raz startował w igrzyskach olimpijskich. W 19008 roku w Londynie zdobył srebrny medal w grze pojedynczej i brązowy w deblu (razem z Evan Noelem).

  Scarborough – miasto w północno-wschodniej Anglii, w hrabstwie North Yorkshire, w dystrykcie (borough) Scarborough, położone nad Morzem Północnym, na obszarze Parku Narodowego North York Moors. W 2001 roku liczyło 50 135 mieszkańców.

  Przypisy

  1. http://www.sports-reference.com. [dostęp 2011-02-05].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.