• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Henock Abrahamsson

  Przeczytaj także...
  29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.III Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozegrano we Francji w czerwcu 1938, w cieniu nadciągającej II wojny światowej. Kilka miesięcy wcześniej, wskutek Anschlussu, przestała istnieć jako państwo Austria. Większość jej zawodników zagrała w reprezentacji Niemiec, która przez to postrzegana była jako jeden z faworytów, jednak zakończyła swój udział w mistrzostwach na powtórzonym meczu pierwszej rundy ze Szwajcarią.
  Bramkarz – w grach zespołowych – członek zespołu, którego zadaniem jest uniemożliwienie zdobycia bramki (gola) zawodnikom drużyny przeciwnej.

  Henock Abrahamsson − (ur. 29 października 1909, zm. 23 kwietnia 1958), szwedzki piłkarz, bramkarz. Uczestnik Mistrzostw Świata 1938. W latach 1937-1940 grywał dla klubu Gårda BK. W 1938 powołany na MŚ, które odbywały się we Francji.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  Kariera reprezentacyjna[]

  Na MŚ 1938 we Francji rozegrał wszystkie (oprócz meczu z Austrią) 3 mecze: z reprezentacjami Kuby, Węgier i Brazylii.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.