• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Henning Solberg

  Przeczytaj także...
  Rajd Hiszpanii (oficjalnie RallyRACC Catalunya-Costa Daurada) – rajd samochodowy organizowany na hiszpańskim wschodnim wybrzeżu w Katalonii z bazą rajdu w Lloret de Mar. Trasa ma około 1900 km podzielonych na 18 odcinków specjalnych i łączące je odcinki dojazdowe.Rajd Bułgarii (oficjalnie Rally Bulgaria) – rajd samochodowy organizowany obecnie w zachodniej Bułgarii w obwodzie sofijskim z bazą rajdu w kurorcie narciarskim Borowec.
  Rajd Francji (oficjalnie Rallye de France – Tour de Corse) – rajd samochodowy organizowany na francuskiej Korsyce z bazą rajdu w Ajaccio. Trasa ma około 900 km podzielonych na 16 odcinków specjalnych i łączące je odcinki dojazdowe.

  Henning Solberg (ur. 8 stycznia 1973 w Spydebergu) – norweski kierowca rajdowy. Starszy brat mistrza świata z roku 2003, Pettera Solberga. Jego aktualnym pilotem jest Austriaczka Ilka Minor.

  Podczas Rajdu Cypru w 2004 roku

  Zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata podczas rajdu Szwecji w 1998, prowadził wówczas Toyotę Celicę GT-Four. Od 2004 roku regularnie startuje w rajdach zaliczanych do mistrzostw świata. Najlepszy wynik na tym poziomie to trzecie miejsce (pięciokrotnie, pierwszy raz w Rajdzie Turcji w 2006 roku). Najlepszym jego sezonem natomiast był 2007, gdy zajął w klasyfikacji generalnej 6. miejsce z 34 zdobytymi punktami.

  Rajd Szwecji (oficjalnie Rally Sweden) – rajd samochodowy organizowany corocznie w środkowej Szwecji w regionie Värmland. Rajd odbywa się zwykle w lutym na zaśnieżonych drogach. Trasa wiedzie przez lasy i ma około 1600 km podzielonych na odcinki specjalne i łączące je odcinki dojazdowe.Petter Solberg (ur. 18 listopada 1974 w Askim) – norweski kierowca rajdowy. Od sezonu 2012 jest członkiem zespołu Ford World Rally Team i startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata samochodem Ford Fiesta RS WRC. Jego pilotem od lipca 2010 roku jest pochodzący z Irlandii Północnej Brytyjczyk Chris Patterson. Petter Solberg jest młodszym bratem Henninga Solberga, również kierowcy rajdowego, startującego w swojej karierze w Mistrzostwach Świata. Nosi przydomek "Hollywood".
  Podczas Rajdu Niemiec w 2008 roku


  Starty w rajdach WRC[ | edytuj kod]

  * Rajd Bułgarii, Rajd Francji, Rajd Hiszpanii

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.