• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Helmut Kremers

  Przeczytaj także...
  Erwin Kremers (ur. 24 marca 1949 w Mönchengladbach) – były piłkarz niemiecki grający na pozycji napastnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 172 cm wzrostu, ważył 70 kg. Brat-bliźniak Helmuta Kremersa, także byłego zawodnika Borussii Mönchengladbach, Kickers Offenbach i Schalke 04.Bundesliga (niem. Deutsche Bundesliga) – najwyższa klasa rozgrywkowa w niemieckiej piłce nożnej. Została ona założona przez niemiecki związek piłki nożnej – DFB w dniu 28 lipca 1962 roku w Dortmundzie. Rozgrywki zainaugurowano w sezonie 1963/64, natomiast mistrzem Niemiec pomiędzy sezonami 1902/03 a 1962/63 został oficjalnie zwycięzca meczu finałowego rozgrywek DFB, później Oberligi.
  North American Soccer League (NASL) - nieistniejąca już liga zawodowa znajdująca się na najwyższym szczeblu rozgrywek w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Istniała ona w latach 1968–1984.

  Helmut Kremers (ur. 24 marca 1949 w Mönchengladbach) – były piłkarz niemiecki grający na pozycji obrońcy lub pomocnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 172 cm wzrostu, ważył 70 kg. Brat-bliźniak Erwina Kremersa, także byłego zawodnika Borussii Mönchengladbach, Kickers Offenbach i Schalke 04.

  FC Gelsenkirchen-Schalke 04 (w skrócie nazywany FC Schalke 04 bądź S04) – niemiecki klub sportowy z siedzibą w mieście Gelsenkirchen, leżącym w zachodniej części kraju w Zagłębiu Ruhry, w kraju związkowym Nadrenia-Westfalia. Klub założony został 4 maja 1904.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Kariera klubowa[]

  Kremers pochodzi z Mönchengladbach. Karierę piłkarską rozpoczął w tamtejszej Borussii Mönchengladbach. W 1967 roku awansował do kadry pierwszej drużyny prowadzonej przez Hennesa Weisweilera i 13 stycznia 1968 zadebiutował w pierwszej lidze niemieckiej w wygranym 3:1 wyjazdowym spotkaniu z VfB Stuttgart. Z Borussią jako rezerwowy zajął 3. miejsce i osiągnięcie to powtórzył także w sezonie 1968/1969.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Puchar Niemiec w piłce nożnej (niem. Deutscher Fußball Bund Pokal) oficjalnie nazywany „DFB-Pokal”, rozgrywki piłkarskie, rozgrywane w systemie pucharowym, corocznie, przez kluby zrzeszone w Niemieckim Związku Piłkarskim. Rozgrywki zostały rozpoczęte w 1935 roku (triumf 1. FC Nürnberg). Od 1985 finały rozgrywane są na Olympiastadion w Berlinie.

  Latem 1969 roku Kremers odszedł z Mönchengladbach do Kickers Offenbach. Przez rok był występował w Regionallidze i jako podstawowy zawodnik przyczynił się do awansu klubu do pierwszej ligi. W niej w barwach Kickers grał jeszcze przez jeden sezon zdobywając 11 goli. W sierpniu 1970 osiągnął z Kickers inny sukces - zdobył Puchar Niemiec, dzięki zwycięstwu 2:1 w finale nad 1. FC Köln.

  Hans "Hennes" Weisweiler (ur. 5 grudnia 1919 w Erftstadcie, zm. 5 lipca 1983 w Zurychu) − niemiecki piłkarz, a następnie trener piłkarski. W swej karierze trenował Borussię Moenchengladbach a także FC Barcelona w latach 1975–1976 oraz Cosmos Nowy Jork.Verein für Bewegungsspiele Stuttgart 1893 zwykle nazywany po prostu VfB Stuttgart – niemiecki klub sportowy z siedzibą w mieście Stuttgart, stolicy Badenii-Wirtembergii. Znany głównie ze swojej sekcji piłkarskiej, która dotychczas ominęła zaledwie dwa sezony Bundesligi od czasów jej powstania w 1963 roku. Drużyna wygrywała mistrzostwo Niemiec pięć razy, ostatni raz w sezonie 2006/2007, a także trzykrotnie wygrała Puchar Niemiec.

  W 1971 roku Kremers ponownie zmienił barwy klubowe i przeszedł do Schalke 04 Gelsenkirchen, w którym występował wraz z bratem Helmutem. Swoje pierwsze spotkanie w barwach Schalke rozegrał 14 sierpnia 1971 w wygranym 5:1 wyjazdowym spotkaniu z Hannoverem 96. W 1972 roku zdobył z Schalke swój drugi w karierze Puchar Niemiec (5:0 w finałowym meczu z 1. FC Kaiserslautern) oraz wywalczył wicemistrzostwo kraju. W 1977 roku został wicemistrzem Bundesligi. W Schalke grał do końca sezonu 1979/1980 i łącznie dla tego klubu rozegrał 226 meczów oraz zdobył 45 goli.

  Borussia Mönchengladbach (pełna nazwa Borussia Mönchengladbach VfL 1900 eV) zawodowy niemiecki klub piłkarski z siedzibą w Mönchengladbach w Nadreni Połnocnej-Westfalii założony w 1900 roku.Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.

  W 1980 roku Helmut został zawodnikiem Rot-Weiß Essen, w barwach którego przez rok występował w 2. Bundeslidze, w grupie północnej. W 1981 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych i przez jeden sezon występował na boiskach ligi NASL, po czym zakończył piłkarską karierę.

  W 1994 roku Kremers tymczasowo pełnił funkcję prezesa Schalke 04.

  X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 13 czerwca – 7 lipca 1974 roku, w RFN i Berlinie Zachodnim. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja RFN, drugie Holandia, trzecie Polska a na czwartym miejscu uplasowali się obrońcy trofeum z Meksyku z roku 1970 piłkarze Brazylii.1.FC Kaiserslautern – niemiecki klub piłkarski założony w 1900, z siedzibą w Kaiserslautern, występujący w 2. Bundeslidze.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji RFN Kremers zadebiutował 10 października 1973 roku w wygranym 4:0 w towarzyskim meczu z Austrią. W 1974 roku został powołany przez selekcjonera Helmuta Schöna na Mistrzostwa Świata 1974. Tam był rezerwowym i nie wystąpił w żadnym spotkaniu, ale wywalczył mistrzostwo świata z RFN. W kadrze narodowej grał do 1975 roku i ogółem rozegrał w niej 8 meczów.

  Helmut Schön (ur. 15 września 1915 w Dreźnie, zm. 23 lutego 1996 w Wiesbaden) – niemiecki piłkarz i trener piłkarski, wieloletni selekcjoner reprezentacji Niemiec.Kilogram – jednostka masy, jednostka podstawowa układu SI, oznaczana kg. Jest to masa międzynarodowego wzorca (walca o wysokości i średnicy podstawy 39 mm wykonanego ze stopu platyny z irydem) przechowywanego w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag w Sèvres koło Paryża. Wzorzec kilograma został usankcjonowany uchwałą I Generalnej Konferencji Miar (Conférence Générale des Poids et Mesures, CGPM) w 1889.

  Bibliografia[]

 • Profil na stronie Fussballdaten.de (niem.)
 • Profil na stronie National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Centymetr (symbol: cm) – jednostka długości, podwielokrotność metra, równa 10 m, czyli 1/100 m. Składa się z 10 milimetrów. Centymetr jest jednostką podstawową w układzie jednostek miar CGS (centymetr gram sekunda). W notacji naukowej można go zapisać jako 1 E-2 m, czyli 1 · 10 m.
  10 października jest 283. (w latach przestępnych 284.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 82 dni.
  Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.
  Kickers Offenbach to niemiecki klub piłkarski grający w 3. Bundeslidze. Siedzibę ma w mieście Offenbach am Main. Wicemistrz Niemiec w latach 1950 i 1959 oraz zdobywca Pucharu Niemiec w roku 1970.
  Regionalliga – czwarta w hierarchii liga w systemie rozgrywek piłki nożnej w Niemczech, która składa się z 3 grup. Jest to odpowiednik polskiej III ligi. Pomiędzy 1963 a 1974 Regionalliga była 2. niemiecką ligą piłkarską, później przez 20 lat nie istniała aż w 1994 utworzono ją na nowo jako 3. lige. Od sezonu 2008/2009 jest to 4. liga.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Rot-Weiss Essen - niemiecki klub piłkarski, grający obecnie w Regionallidze Zachodniej (spadek z 2. Bundesligi), mający siedzibę w mieście Essen, leżącym w Nadrenii Północnej-Westfalii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.