• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Head

  Przeczytaj także...
  Head – austriacki producent rakiet do tenisa ziemnego oraz sprzętu narciarskiego. Firma została założona w 1950 roku przez Howarda Heada w Stanach Zjednoczonych. Około trzydzieści procent zawodników z pierwszej setki rankingu ATP używa rakiet tej marki w tym tacy gracze jak Novak Djokovic, Andy Murray, Tommy Haas, Richard Gasquet, Gilles Simon czy Maria Sharapova.head – polecenie systemów operacyjnych typu Unix oraz Linux, które domyślnie wypisuje na standardowy strumień wyjścia (stdout) 10 pierwszych linijek pliku lub standardowego strumienia wejścia. W systemach używających oprogramowania GNU ten program jest w pakiecie GNU Coreutils.
  <head> (ang. head – głowa, header - nagłówek) – sekcja nagłówkowa w dokumencie HTML lub XHTML. Pomiędzy otwierającym i zamykającym znacznikiem <head> znajduje się prolog dokumentu. Zwykle jest to tylko kilka znaczników (a przede wszystkim tytuł strony, informacje o autorze strony, kodowaniu i instrukcje dla przeglądarki oraz wyszukiwarek). Nie wolno w prologu (czyli między znacznikami <head>) wpisywać tekstu, który ma się pojawić na stronie.
  Brian Phillip "Head" Welch (ur. 19 czerwca 1970) – amerykański gitarzysta i wokalista. Członek zespołu numetalowego Korn w latach 1993-2005 i ponownie od 2013.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.