• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hawaii Five-O

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.CBS Action – kanał filmowy, należący do brytyjskiej spółki Chello Zone i CBS. Prezentuje filmy i seriale sensacyjne, thrillery oraz science fiction. Na antenie stacji prezentowane są także filmy przygodowe i westerny.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Hawaii Five-O (ang. Hawaii Five-O) – fabularny amerykański serial telewizyjny emitowany przez CBS w latach 1968 do 1980. Twórcą serialu jest Leonard Freeman. Serial miał swoją premierę 20 września 1968 roku. W Polsce serial jest emitowany przez CBS Action.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Serial opowiada o codziennej pracy specjalnej jednostki policyjnej na Hawajach, kierowanej przez Steve’a McGarretta (Jack Lord).

  Hawaii Five-0 (Hawaii Five-0, 2010-) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację CBS od 20 września 2010 roku. W Polsce nadawany na kanale Universal Channel od 26 stycznia 2011 roku. Jest to remake serialu z 1968 roku pt. "Hawaii Five-O".Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Obsada[ | edytuj kod]

  Jack Lord w roli Steve’a McGarretta

  Remake[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: Hawaii Five-0.

  19 maja 2010 r. stacja CBS zamówiła remake serialu, który miał być całkiem odświeżoną wersją swojego pierwowzoru z lat 1968 - 1980. Aktualnie młodsza wersja Hawaii Five-O jest w trakcie emisji ósmego sezonu.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Hawaii 5.0 / Hawaii Five-0. [dostęp 2018-01-15].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Hawaii 5-0 w bazie IMDb (ang.)
 • Hawaii 5-0 w bazie Filmweb
 • Jack Lord, właśc. John Joseph Patrick Ryan (ur. 30 grudnia 1920, zm. 21 stycznia 1998) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny. Jedna z jego najbardziej znanych ról pochodzi z filmu Doktor No (1962), gdzie wcielił się w agenta CIA. Lord znany jest także z udziału w produkcji serialu telewizyjnego Hawaii Five-O.20 września jest 263. (w latach przestępnych 264.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 102 dni.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.