• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Have a Nice Day - album Bon Jovi  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Have a Nice Day – dziewiąty album studyjny rockowej formacji Bon Jovi, wydany w 2005 r. Producentem był John Shanks. Album jest bardzo jednolity muzycznie. Na albumie mamy do czynienia praktycznie z rockiem. Znajdziemy tu parę lekkich i luźnych kompozycji, ale i coś kokretnego, nawiązującego do hardrockowych dokononań zespołu. Perełką albumu jest piosenka "Last Man Standing", która jest przeróbką wersji akustycznej, która Bon Jovi nagrali podczas sesji do akustycznego albumu "This Left Feels Right". Album tak jak ostatnie 3 wydawnictwa Bon Jovi ma na ogół bardzo pozytywne i optymistyczne przesłanie. Najlepiej obrazuje to piosenka tytułowa z w miarę prostym, ale i rozbudowanym i zawierającym przesłanie tekstem. Na podstawowej wersji Have a Nice Day zamieszczono 12 piosenek. Album wydano aż w czterech wersjach. Wersja światowa – z utworami poniżej, wersja amerykańska – zamiast bonusowej piosenki "Dirty Little Secret" zawierała "Who Says You Can't Go Home?" w duecie z Jennifer Nettles w wersji country, wersja brytyjska zawierała "Dirty Little Secret" oraz "Unbreakable", natomiast japońska "Dirty Little Secret", "Unbreakable" oraz ballade "These Open Arms".

  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  W Polsce ukazały się 4 wersje: Wersja wschodnioeuropejska, tzw. "budżetowa": wydanie specjalne dla Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Wersja zawierała jeden CD, nie zawierała książeczki. Wersja podstawowa: zawierała jeden CD z ksiązeczką. Limitowana wersja CD+DVD: Limitowana wersja dwupłytowa z dodatkowym DVD. Płyta znajdowała się opakowaniu typu digipack (rozkładane kartonowe pudełko). Limitowana wersja DualDisc: Limitowana wersja jednopłytowa na płycie typu DualDisc – z jednej strony płyty CD, z drugiej DVD. Płyta znajdowała się opakowaniu digipack (rozkładane kartonowe pudełko). Album odniósł duży sukces komercyjny – pierwsze miejsce na listach sprzedaży w kilku krajach. Płytę promowało ogromna światowa trasa koncertowa "Have a Nice Day Tour", która rozpoczęła się 2 listopada 2005 r.

  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).Piosenka – forma muzyczna powszechnie stosowana w muzyce ludowej i rozrywkowej. Jest uproszczoną formą pieśni. Do słowa piosenka dodaje się często przymiotnik bliżej określający jej charakter, np. piosenka ludowa, piosenka miłosna, piosenka popowa, piosenka rockowa, piosenka jazzowa itd. Dzieła muzyki poważnej oraz ambitne i bardziej złożone dzieła jazzowe i rockowe określa się mianem utworu muzycznego lub krótko – utworu.

  Tracklista DVD:

  Utwory Live z koncertu Borgata 2004 r.:

  1. Everyday
  2. Miss Fourth of July
  3. I Get a Rush
  4. These Arms Are Open All Night

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. Have a Nice Day
  2. I Wanna Be Loved
  3. Welcome to Wherever You Are
  4. Who Says You Can't Go Home
  5. Last Man Standing
  6. Bells of Freedom
  7. Wildflower
  8. Last Cigarette
  9. I Am
  10. Complicated
  11. Novocaine
  12. Story of My Life

  bonus tracki (z innych wydań płyty):

  Bon Jovi – amerykański zespół rockowy założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey. W 2018 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Hard rock – gatunek muzyki rockowej powstały na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, wywodzący się z bluesa i z rock-and-rolla.
  1. Dirty Little Secret
  2. Unbreakable
  3. These Open Arms


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.