• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Havant - borough

  Przeczytaj także...
  Emsworth – miasto w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 40 km na południowy wschód od miasta Winchester i 93 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miasto liczyło 9737 mieszkańców.Northney – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 40 km na południowy wschód od miasta Winchester i 96 km na południowy zachód od Londynu.
  Ferry Point – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 39 km na południowy wschód od miasta Winchester i 101 km na południowy zachód od Londynu.

  Havantdystrykt w hrabstwie Hampshire w Anglii. W 2011 roku dystrykt liczył 120 684 mieszkańców.

  Hampshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w południowej Anglii, w regionie South East England, położone nad kanałem La Manche i cieśniną Solent.Purbrook – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Miejscowość liczy 9281 mieszkańców (2000 r.).

  Miasta[ | edytuj kod]

 • Emsworth
 • Havant
 • Waterlooville
 • Inne miejscowości[ | edytuj kod]

  Bedhampton, Cowplain, Ferry Point, Hart Plain, Northney, Purbrook, Stoke.

  Havant – miasto w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w regionie South East England, w hrabstwie Hampshire. W 2001 r. miasto to na powierzchni 55,4 km² zamieszkiwało 116 849 osób.Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Area: Havant (Local Authority) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-05-03].
  Stoke – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant, na wyspie Hayling Island. Leży 39 km na południowy wschód od miasta Winchester i 97 km na południowy zachód od Londynu. Cowplain – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 32 km na południowy wschód od miasta Winchester i 92 km na południowy zachód od Londynu. Miejscowość liczy 8775 mieszkańców.
  Warto wiedzieć że... beta

  Hart Plain – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 31 km na południowy wschód od miasta Winchester i 93 km na południowy zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 9462 mieszkańców.
  Waterlooville to miasto w hrabstwie Hampshire w Anglii, około 13 km na północ od Portsmouth. Miasto jest częścią konurbacji South Hampshire.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Bedhampton – wieś w Anglii, w hrabstwie Hampshire, w dystrykcie Havant. Leży 36 km na południowy wschód od miasta Winchester i 95 km na południowy zachód od Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.209 sek.