• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Haslev

  Przeczytaj także...
  Strefa piesza, deptak – ulica, skwer, aleja lub plac wyłączone całkowicie (lub prawie całkowicie) z ruchu kołowego. Najczęściej położona w śródmieściu, spełnia funkcje centrum handlowego i gastronomicznego, niekiedy kulturalnego. Strefy piesze lokalizuje się też w związku ze wzmożonym ruchem turystycznym. Podobnym rozwiązaniem jest strefa uspokojonego ruchu, z tym, że w tych obszarach dopuszcza się ograniczony ruch pojazdów.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Gmina Haslev (duń. Haslev Kommune) - istniejąca w latach 1970-2006 gmina w Danii w okręgu zachodniej Zelandii (Vestsjællands Amt).
  Deptak w Haslev

  Haslevmiasto w Danii w gminie Faxe, do roku 2007 siedziba nieistniejącej już gminy Haslev.

  DaniaKrólestwo Danii (duń. Kongeriget Danmark) – państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. W jej skład wchodzą też formalnie Grenlandia oraz Wyspy Owcze, które posiadając szeroką autonomię tworzą z kontynentalną Danią Wspólnotowe Królestwo Danii (Rigsfællesskabet). Dania graniczy od południa z Niemcami, zaś przez cieśninę Sund sąsiaduje ze Szwecją.

  Miasto zamieszkuje około 10 860 mieszkańców.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.645 sek.