• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Harry Potter i Zakon Feniksa - gra komputerowa  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore (ur. w lipcu lub sierpniu 1881, zm. prawdopodobnie 28 czerwca 1997) – postać fikcyjna występująca w serii książek o Harrym Potterze autorstwa angielskiej pisarki Joanne K. Rowling.Małgorzata Zajączkowska (ur. 31 stycznia 1956 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa, absolwentka warszawskiej PWST. Debiutowała w Teatrze Narodowym za dyrekcji Adama Hanuszkiewicza. Uczyła w warszawskiej Akademii Teatralnej i w Studio Teatralnym przy Teatrze Żydowskim.

  Harry Potter i Zakon Feniksa (ang. Harry Potter and the Order of the Phoenix) – gra komputerowa i konsolowa z 2007 roku, której fabuła oparta jest na powieści Harry Potter i Zakon Feniksa i jej filmowej adaptacji.

  Gra została wydana na Game Boy Advance, Microsoft Windows, Nintendo DS, PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Xbox 360, Wii i OS X. Głównym zadaniem gracza jest odkrywanie Hogwartu i uczestniczenie w fabule z książki i filmu.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Podczas wakacji Harry Potter i jego kuzyn Dudley Dursley zostają napadnięci przez dementorów. Zmuszony do obrony Harry rzuca zaklęcie Patronusa, przez co łamie prawo czarodziejów i zostaje wyrzucony z Hogwartu. Dostaje jednak możliwość wyjaśnienia sprawy – ma stawić się na przesłuchanie przed Wizengamotem. Dzięki pomocy profesora Albusa Dumbledore’a zostaje uniewinniony. Harry Potter, Ron Weasley i Hermiona Granger wracają do Hogwartu na piąty rok nauki. Okazuje się, że niewielu czarodziejów wierzy w powrót Lorda Voldemorta. Zaprzecza temu też „Prorok Codzienny”, oskarżając Dumbledore’a i Harry’ego o matactwa. Ministerstwo Magii wysłało swojego wysłannika na stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią. Profesor Dolores Umbridge nie pozwala uczniom uczyć się bronić, a Harry w desperacji tworzy Gwardię Dumbledore’a – tajne zgrupowanie uczące obrony przed czarną magią. Fabuła kończy się podczas walki w Departamencie Tajemnic w Ministerstwie Magii.

  Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor i reżyser teatralny, dubbingowy i filmowy. Absolwent warszawskiej PWST.Ministerstwo Magii – fikcyjny resort z cyklu powieści autorstwa J. K. Rowling Harry Potter. Podobnie jak mugole (obywatele pozamagiczni), świat czarodziejów również wykształcił administrację. Ministerstwo Magii podzielone jest na na kilka departamentów. W Ministerstwie znajdują się m.in. Urząd Niewłaściwego Użycia Produktów Mugoli, Urząd Transportu Magicznego czy Biuro Aurorów. Chociaż Ministerstwo Magii współpracuje z brytyjskim premierem, jest ono całkowicie niezależnym organem władzy i nie ingeruje w mugolską politykę. Liczba urzędników nieznana, wiadomo jednak, że w ochronie pracuje co najmniej 500 osób.

  Po sekwencji filmików rozpoczynamy grę. Poza postacią Harry’ego w grze, w niektórych epizodach, można grać takimi postaciami, jak profesor Albus Dumbledore, Fred Weasley, George Weasley czy Syriusz Black.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie (ang. Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry) – uczelnia kształcąca młodych czarodziejów, mieściła się w zamku o nazwie Hogwart. Hogwart został wymyślony przez J.K. Rowling, autorkę Harry’ego Pottera.
  Harry Potter i Zakon Feniksa (ang. Harry Potter and the Order of the Phoenix) – piąta część serii o Harrym Potterze.
  Hermiona Granger (ang. Hermione Granger, ur. 19 września 1979) – fikcyjna postać z cyklu książek o Harrym Potterze autorstwa J. K. Rowling. Jest uczennicą Hogwartu, gdzie – obok Rona Weasleya – jest jednym z najlepszych przyjaciół Harry’ego Pottera. Jej ulubionym przedmiotem jest numerologia i transmutacja. Jej rodzice są mugolami, z zawodu dentystami. Dzieli dormitorium z Parvati Patil i Lavender Brown. Hermiona ma długie, gęste, brązowe i mocno kręcone włosy oraz oczy o tej samej barwie. Hermiona jest jedną z najbardziej nietuzinkowych i najważniejszych postaci w całej serii książek o Harrym Potterze. Niejednokrotnie wybija się ponad inne postacie wiedzą i umiejętnościami.
  Zuzanna Regina Galia (ur. 22 grudnia 1991 w Warszawie) - polska aktorka oraz aktorka dubbingowa. Córka aktorów Ewy Serwy i Pawła Galii.
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2007 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.
  Ślizgoni - fikcyjni uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie występujący w cyklu powieści Joanne K. Rowling Harry Potter. Uczęszczali do tej szkoły w czasie, gdy nauki pobierał tam Harry Potter. Przynależeli do domu Slytherin.
  Wii (wym. jak ang. we; IPA: [wiː]) – konsola gier wideo zaprojektowana i produkowana przez japońską firmę Nintendo. Początkowo znana pod nazwą Revolution jest następczynią Nintendo GameCube.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.766 sek.