• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Harry Kerr

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Nowa Zelandia (ang. New Zealand, język maoryski Aotearoa – Kraj Długiej Białej Chmury) – państwo wyspiarskie, położone na południowo-zachodnim Pacyfiku i składające się z dwóch głównych wysp (Północnej i Południowej) oraz szeregu mniejszych wysp, w tym Wyspy Stewart i Wysp Chatham. Archipelag Nowej Zelandii jest najdalej na południe wysuniętą częścią Oceanii, na południowy wschód od Australii. W skład Nowej Zelandii (a dokładnie w skład Commonwealth realm Nowej Zelandii, czyli są to terytoria stowarzyszone lub zależne Nowej Zelandii, ale wchodzące wraz z nią w skład wspólnej domeny królewskiej tudzież królestwa stowarzyszeniowego, połączonego unią personalną ze Zjednoczonym Królestwem i innymi Commonwealth realms) wchodzą również Wyspy Cooka i Niue, które są samorządne, oraz Tokelau i Dependencja Rossa.
  Ernest James Webb (ur. 25 kwietnia 1874 w Hackney w Londynie, zm. 24 lutego 1937 w Toronto) – brytyjski lekkoatleta (chodziarz), trzykrotny wicemistrz olimpijski.

  Harry Kerr, właśc. Henry Edward Kerr (ur. 28 stycznia 1879 w Taranaki, zm. 17 maja 1951 tamże) – nowozelandzki lekkoatleta występujący w reprezentacji Australazji, chodziarz, brązowy medalista olimpijski.

  Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1908 w Londynie wystartował w dwóch konkurencjach: w chodzie na 3500 m oraz w chodzie na 10 mil. Były to jego jedyne igrzyska.

  Najpierw wystartował w chodzie na 3500 metrów. Występ w tej konkurencji rozpoczął od eliminacji, w których to wystartował już w pierwszym biegu, który odbył się 14 lipca. Kerr zajął drugie miejsce, (jego czas to 16:02,2) przegrywając z późniejszym mistrzem olimpijskim, Brytyjczykiem George'em Larnerem. W finale, który odbył się tego samego dnia, poprawił swój wynik o 18,8 sekundy i zajął trzecie miejsce, przegrywając z Brytyjczykami: Erniem Webbem i Larnerem.

  George Edward Larner (ur. 7 marca 1875 w Langley, zm. 4 marca 1949 w Brighton) – brytyjski chodziarz, dwukrotny mistrz olimpijski z Londynu (1908) na dystansach 3500 m i 10 mil.

  16 lipca startował w chodzie na 10 mil. Eliminacje rozpoczął od występu w drugim biegu, w którym zajął trzecie miejsce (jego czas to 1:18:40,2), i awansował do finału. Jednak w finale zabrakło go na starcie, ponieważ bolała go stopa.

  Kerr jest także wielokrotnym mistrzem Nowej Zelandii w chodach lekkoatletycznych.

  Bibliografia[]

 • Wyniki olimpijskie Kerra na stronie Sports-Reference.com (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.031 sek.