• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Harrodsburg

  Przeczytaj także...
  Góry Allegheny (ang. Allegheny Mountains) to pasmo górskie we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, będące częścią systemu górskiego Appalachów. Najwyższym szczytem pasma Allegheny jest Spruce Knob (1482 m n.p.m.), będący jednocześnie najwyższym punktem w stanie Wirginia Zachodnia.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Louisville – miasto we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, największe miasto stanu Kentucky. Leży nad rzeką Ohio, która wyznacza granicę między stanami Kentucky i Indiana.

  Harrodsburg – miasto w hrabstwie Mercer, w stanie Kentucky, w Stanach Zjednoczonych, położone ok. 100 km na południowy wschód od Louisville i ok. 50 km na południe od stolicy stanu, Frankfortu. W 2010 roku miasto liczyło 8340 mieszkańców.

  Królestwo Wielkiej Brytanii (ang. Kingdom of Great Britain), znane także jako Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii (United Kingdom of Great Britain) było państwem położonym w Europie Zachodniej. Istniało w latach 1707–1800. Powstało na mocy Aktu Unii w wyniku połączenia Królestwa Anglii i Królestwa Szkocji w jedno państwo obejmujące całość wyspy Wielkiej Brytanii. Połączenie Anglii i Szkocji było dopełnieniem istniejącej już od 1603 roku unii personalnej, gdy Jakub VI Szkocki został koronowany jako Jakub I Stuart na króla Anglii.Hrabstwo Mercer – hrabstwo w USA, w stanie Kentucky. Według danych z 2000 roku, hrabstwo zamieszkiwało 20817 osób. Siedzibą hrabstwa jest Harrodsburg.

  Miasto zostało założone w 1774 roku i jest najstarszym miastem na terenie stanu Kentucky. Była to pierwsza stała osada założona przez Brytyjczyków na zachód od Alleghenów.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Harrodsburg (city), Kentucky (ang.). QuickFacts from the US Census Bureau. [dostęp 2012-03-11].
  2. Harrodsburg (ang.). [dostęp 2012-05-05].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.819 sek.