• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Harold Mitchell

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Karel Leendert Miljon (ur. 17 września 1903 w Amsterdamie, zm. 8 lutego 1984 w Bennebroeku) – holenderski bokser, medalista olimpijski, wicemistrz Europy.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Harold James "Harry" Mitchell (ur. 5 stycznia 1898 w Tiverton, zm. 8 lutego 1983 w Twickenham) – brytyjski bokser, złoty medalista olimpijski.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Tiverton (IPA /ˈtɪv(ə)tən/) – miasto w Anglii, w hrabstwie Devon, 18 km na północ od Exeteru. Ośrodek administracyjny dystryktu Mid Devon, położony nad rzekami Exe i Lowman.

  W roku 1924 wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, gdzie w wadze półciężkiej w pierwszej walce pokonał Holendra Karela Miljona przez dyskwalifikację w 3 rundzie, a następnie Roberta Foqueta z Francji na punkty oraz Georges'a Rossignona również z Francji przez TKO w 1 rundzie. W półfinale wygrał z Carlem Saraudim z Włoch (na punkty). W meczu o złoty medal pokonał na punkty Duńczyka Thyge Petersena.

  Thyge Petersen (ur. 28 maja 1902 w Horsens, zm. 1 stycznia 1964 w Odense) – duński bokser, wicemistrz olimpijski, dwukrotny mistrz Europy.Twickenham – dzielnica Londynu, położona w zachodniej części miasta, około 16 km od centrum, na terenie gminy Richmond upon Thames. Do czasu utworzenia regionu Wielkiego Londynu w 1965 roku było to samodzielne miasto, należące do hrabstwa Middlesex.

  W latach 1922–1925 został czterokrotnie mistrzem Anglii w wadze półciężkiej.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Harold Mitchell Biographical information (ang.). olympedia.org. [dostęp 2020-05-27].

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.