• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Harold Mitchell

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Karel Leendert Miljon (ur. 17 września 1903 w Amsterdamie, zm. 8 lutego 1984 w Bennebroeku) – holenderski bokser, medalista olimpijski, wicemistrz Europy.
  Tiverton (IPA /ˈtɪv(ə)tən/) – miasto w Anglii, w hrabstwie Devon, 18 km na północ od Exeteru. Ośrodek administracyjny dystryktu Mid Devon, położony nad rzekami Exe i Lowman.

  Harold James "Harry" Mitchell (ur. 5 stycznia 1898 w Tiverton, zm. 8 lutego 1983 w Twickenham) – brytyjski bokser, złoty medalista olimpijski.

  W roku 1924 wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, gdzie w wadze półciężkiej w pierwszej walce pokonał Holendra Karela Miljona przez dyskwalifikację w 3 rundzie, a następnie Roberta Foqueta z Francji na punkty oraz Georges'a Rossignona również z Francji przez TKO w 1 rundzie. W półfinale wygrał z Carlem Saraudim z Włoch (na punkty). W meczu o złoty medal pokonał na punkty Duńczyka Thyge Petersena.

  Thyge Petersen (ur. 28 maja 1902 w Horsens, zm. 1 stycznia 1964 w Odense) – duński bokser, wicemistrz olimpijski, dwukrotny mistrz Europy.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  W latach 1922–1925 został czterokrotnie mistrzem Anglii w wadze półciężkiej.

  Linki zewnętrzne[]

 • Informacje w Olympic DB • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Twickenham – dzielnica Londynu, położona w zachodniej części miasta, około 16 km od centrum, na terenie gminy Richmond upon Thames. Do czasu utworzenia regionu Wielkiego Londynu w 1965 roku było to samodzielne miasto, należące do hrabstwa Middlesex.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.