• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hardcore punk  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.Post punk to styl w obrębie muzyki rockowej, wywodzący się z muzyki punk, będący skutkiem poszukiwań artystycznych zespołów z tego kręgu; efektem tego stało się wyjście poza dość wąskie ramy gatunku.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Moshpit, (inaczej slamdancing) taniec hardcore punk

  Hardcore, hard core, akronim HC, Hc punk lub hardcore punk – określenie stylu muzycznego, powstałego pod koniec lat 70. XX w. w Stanach Zjednoczonych. Na przestrzeni lat hardcore punk rozwinął się na szereg stylów, wymieszany z innymi podgatunkami do powstania nowych podgatunków.

  Sonic Youth, zespół rockowy założony w Nowym Jorku w 1981. Troje jego twórców: Thurston Moore, Kim Gordon i Lee Ranaldo działało w nowojorskim środowisku no wave. Moore i Ranaldo grali razem z Glennem Branką w jego eksperymentalnym zespole próbując odkrywać nowe zastosowania gitar. Gordon brała udział w organizacji Noise Festival.Sworn Enemy – amerykańska grupa muzyczna wykonująca hardcore punk (w początkowym okresie działalności) oraz crossover thrash/metalcore (w późniejszym czasie), powstała w 1995 w Nowym Jorku.

  Spis treści

 • 1 Muzyka
 • 2 Styl życia
 • 3 Hardcore punk w Polsce
 • 4 Literatura przedmiotu
 • 5 Przypisy
 • 6 Zobacz też


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Machine Head – amerykańska grupa muzyczna założona 12 października 1991 roku w Oakland w Kalifornii. Wykonywana przez zespół muzyka określana jest jako groove metal, thrash metal, heavy metal, nu metal oraz metal alternatywny.
  Ska – styl muzyczny zapoczątkowany w drugiej połowie lat 50. w Kingston na Jamajce, będący prekursorem muzyki rocksteady, a w dalszej kolejności - reggae; charakteryzuje się przede wszystkim szybkim tempem, akcentem perkusyjnym kładzionym na drugą i czwartą nutę taktu oraz wyrazistą linią basu.
  Metal alternatywny (ang. alternative metal) - styl muzyki heavy metalowej, wywodzący się z amerykańskiej sceny rocka alternatywnego, który zdobył popularność na początku lat 90. XX wieku. Charakteryzują go typowe dla muzyki metalowej ciężkie riffy, połączone z niekonwencjonalnymi tekstami i rytmiką, oraz odwołaniami do innych stylów muzycznych. Muzyka wielu z wczesnych przedstawicieli tego nurtu zawiera eksperymenty formalne, późniejsi inspirowali się głównie grunge i metalem industrialnym.
  Postmetal – muzyczny gatunek łączący post-rock z heavy metalem. Charakteryzują go przesterowane gitary, przytłaczająca atmosfera oraz minimalistyczny wokal. W odróżnieniu od tradycyjnego dla rocka i metalu schematu „zwrotka-refren-zwrotka” odmianę tę cechuje stopniowe budowanie napięcia, a także kontrast spokojnych, melodyjnych pasaży z agresywną kulminacją utworu. Postmetal jest ulubioną nazwą nowego gatunku muzycznego, nazywanego niekiedy również metalgaze – aluzja do muzyki typu shoegaze.
  Grindcore – styl w muzyce rockowej, którego powstanie datuje się na lata 80. XX wieku. Jest wypadkową stylów: thrash metalu z początku jego istnienia, hardcore i punk rocka, w tym crust punka reprezentowanego przez grupy z lat 80., jak Discharge, Chaos UK, Doom oraz zespołów łączących stylistyki metalu, hardcore i punka jak Siege, Deep Wound czy Repulsion.
  Poison the Well (nazywany również PTW oraz PT-Dub) - amerykański zespół pochodzący z Miami, obecnie należący do Ferret Music. Trzon zespołu tworzą wokalista Jeffrey Moreira, perkusista Chris Hornbrook oraz gitarzysta Ryan Primack.
  QQRyQ (czyt. Kukuryku) – polski punkowy fanzin, zainicjowany w Warszawie przez Piotra "Pietię" Wierzbickiego w 1985 r.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.08 sek.