• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Harburg - okręg administracyjny Hamburga

  Przeczytaj także...
  Eißendorf, Hamburg-Eißendorf — dzielnica miasta Hamburg w Niemczech, w okręgu administracyjnym Harburg. Od 1867 w granicach miasta.Hamburg (łac. Hammonia; dolnoniem. Hamborg [ˈhaˑmbɔːχ]), właściwie Wolne i Hanzeatyckie Miasto Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg) – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.
  Altenwerder, Hamburg-Altenwerder (do 1946 Altenwärder) — dzielnica miasta Hamburg w Niemczech, w okręgu administracyjnym Harburg.
  Mapa Hamburga z podziałem na okręgi administracyjne
  Dzielnice Harburga

  Harburg, Bezirk Harburg – okręg administracyjny Hamburga położony na południe od Łaby w odróżnieniu od całego Hamburga, który leży na północ od Łaby. Główną częścią dzielnicy jest Harburg, który od 1 kwietnia 1938 został włączony Hamburga na podstawie tzw. ustawy o Wielkim Hamburgu (niem. Groß-Hamburg-Gesetz) z 26 stycznia 1937 roku. Harburg był mimo to jeszcze do 1943 roku siedzibą powiatu Harburg, kiedy to administrację powiatową przeniesiono do Winsen (Luhe).

  Łaba (czes. Labe, niem. Elbe) – rzeka w Czechach i Niemczech o długości 1165 km (370 km w Czechach) i powierzchni dorzecza 144 055 km² (w Czechach 51 394 km²).Powiat Harburg (niem. Landkreis Harburg) – powiat w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia. Siedzibą powiatu jest miasto Winsen (Luhe).

  Dzielnice[]

  W skład okręgu wchodzi 17 dzielnic (Stadtteil):

  Winsen (Luhe) (pot. Winsen an der Luhe) - miasto powiatowe w Niemczech w kraju związkowym Dolna Saksonia, siedziba powiatu Harburg. Położone jest nad rzeką Luhe, w dolinie rzeki Łaby, około 25 km na południe od Hamburga, i ok. 20 km na północny zachód od Lüneburga. Jest drugim pod względem wielkości miastem w powiecie po Buchholz in der Nordheide i należy do metropolii hamburskiej.Neugraben-Fischbek, Hamburg-Neugraben-Fischbek — dzielnica miasta Hamburg w Niemczech, w okręgu administracyjnym Harburg.
  1. Altenwerder
  2. Cranz
  3. Eißendorf
  4. Francop
  5. Gut Moor
  6. Harburg
  7. Hausbruch
  8. Heimfeld
  9. Langenbek
  10. Marmstorf
  11. Moorburg
  12. Neuenfelde
  13. Neugraben-Fischbek
  14. Neuland
  15. Rönneburg
  16. Sinstorf
  17. Wilstorf
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Harburg, Hamburg-Harburg (dolnoniem. Horborg) — dzielnica miasta Hamburg w Niemczech, w okręgu administracyjnym Harburg.Ustawa o Wielkim Hamburgu i innych uregulowaniach terytorialnych w skrócie ustawa o Wielkim Hamburgu (niem. Gesetz über Groß-Hamburg und andere Gebietsbereinigungen w skrócie Groß-Hamburg-Gesetz) - ustawa, która traktowała o korektach administracyjnych w północnych Niemczech, głównie o rozszerzeniu terytorialnym Hamburga.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Rönneburg, Hamburg-Rönneburg {dolnoniem. Rönnborg) — dzielnica miasta Hamburg w Niemczech, w okręgu administracyjnym Harburg.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.026 sek.