• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Happiness Is the Road

  Przeczytaj także...
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.
  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Happiness Is the Road — piętnasty album studyjny zespołu Marillion. Został wydany 20 października 2008 roku. Album jest dwupłytowy, składa się z części Essence oraz The Hard Shoulder. Oba wydawnictwa można nabyć razem jak i osobno.
  1 października światło dzienne ujrzał singel – Whatever is Wrong with You, który promuje album.

  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.Marillion – brytyjska grupa rockowa powstała w 1979, która była jedną z pierwszych nowych grup progresywnych po kryzysie, jaki ten gatunek przechodził w końcu lat 70. Do dziś pozostaje jedną z najważniejszych grup neo-progresywnych.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Essence[ | edytuj kod]

  1. "Dreamy Street" (1:56)
  2. "This Train Is My Life" (4:45)
  3. "Essence" (6:24)
  4. "Wrapped Up In Time" (5:00)
  5. "Liquidity" (2:06)
  6. "Nothing Fills The Hole" (3:18)
  7. "Woke Up" (3:34)
  8. "Trap The Spark" (5:36)
  9. "A State Of Mind" (4:28)
  10. "Happiness Is The Road" (10:00)
  11. pusty ’’utwór’’ (blank track) — cisza trwająca 1:58
  12. "Half Full Jam" (ukryty utwór bonusowy, nie wyszczególniony na liście na okładce) (6:46)

  The Hard Shoulder[ | edytuj kod]

  1. "Thunder Fly" (6:19)
  2. "The Man From The Planet Marzipan" (7:50)
  3. "Asylum Satellite #1" (9:27)
  4. "Older Than Me" (3:07)
  5. "Throw Me Out" (3:56)
  6. "Half The World" (5:03)
  7. "Whatever Is Wrong With You" (4:12)
  8. "Especially True" (4:32)
  9. "Real Tears For Sale" (7:34)

  Single[ | edytuj kod]

 • "Whatever is Wrong with You"
 • Twórcy[ | edytuj kod]

 • Steve Hogarthśpiew, instrumenty klawiszowe
 • Steve Rotherygitary
 • Pete Trewavasgitara basowa
 • Mark Kellyinstrumenty klawiszowe
 • Ian Mosleyperkusja
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • Oficjalna strona albumu (ang.). [dostęp 2008-10-15].
 • 20 października jest 293. (w latach przestępnych 294.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 72 dni. Jest to początek miesiąca Brumaire we francuskim kalendarzu rewolucyjnym.Instrumenty klawiszowe – instrumenty muzyczne pochodzące z różnych grup: strunowych, dętych, samobrzmiących, elektrycznych i elektronicznych mających jedną wspólną cechę posiadania klawiatury (zazwyczaj w stroju równomiernie temperowanym).
  Warto wiedzieć że... beta

  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
  Gitara – instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem i progami na podstrunnicy. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu.
  Pete John Trewavas (ur. 15 stycznia 1959, w Middlesbrough, North Yorkshire w Anglii) – angielski muzyk, basista zespołu Marillion, do którego dołączył 28 marca 1982 roku.
  Mark Colbert Kelly (ur. 9 kwietnia 1961 w Dublinie, Irlandia drugi z siedmiu braci.) - irlandzki muzyk, klawiszowiec zespołu Marillion.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.