• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hannah Montana: Film  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Beata Wyrąbkiewicz (ur. 16 stycznia 1972 w Toruniu) – polska aktorka dubbingowa, musicalowa, teatralna, a także filmowa, piosenkarka warszawskich teatrów.Hannah Montana to amerykański sitcom dla młodzieży, należący do kanonu Disney Channel Original Series. Zadebiutował 24 marca 2006 na Disney Channel USA i szybko zdobył popularność, a od 2 grudnia 2006 jest emitowany w polskim Disney Channel, zaś od 6 września 2008 można go w Polsce oglądać w TVP1. Serial opowiada o dziewczynie prowadzącej podwójne życie jako Miley Stewart, przeciętna nastolatka i Hannah Montana, światowej sławy nastoletnia piosenkarka pop. Jej druga osobowość jest jednak bardzo pilnym sekretem, o którym wie tylko rodzina i najbliżsi przyjaciele.

  Hannah Montana: Filmamerykański film muzyczny w reżyserii Petera Chelsoma, fabularna kontynuacja popularnego serialu Hannah Montana. Film miał swoją światowa premierę 10 kwietnia 2009 w Stanach Zjednoczonych, a Polsce 17 kwietnia 2009.

  W weekend otwierający emisję w Stanach Zjednoczonych wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły 32 324 487 dolarów amerykańskich.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Hannah Montana staje się coraz bardziej popularną nastolatką, a Miley coraz trudniej zachować swój sekret w tajemnicy. Wścibski reporter nasłany przez tandetną gazetę chodzi za nią krok w krok, ma za zadanie odkryć sekret Hannah i pokazać go całemu światu. Robby Ray (Billy Ray Cyrus) ma już dość Hannah Montany, widzi jak zmieniła się jego córka. Zniszczone urodziny Lilly (Emily Osment), ciągłe afery sprawiają, że postanawia zabrać Miley do rodzinnego domu w Tennessee gdzie dziewczyna ma spędzić 2 tygodnie i wybrać co dla niej jest ważne – sława i Hannah Montana czy przyjaźń i normalne życie. Miley w ogóle nie jest z tego zadowolona, perspektywa 2 tygodni bez Hannah jest dla niej czymś strasznym, ale do czasu. Travis (Lucas Till), który pracuje u Ruby – babci Miley (Margo Martindale) – pokazuje jej co jest pięknego w Tennessee i za czym tęskniła. Ojciec Miley poznaje Lorelai (Melora Hardin), która właśnie się wprowadziła i pracuje u Ruby... zakochują się w sobie. Na akcji poświęconej zebraniu pieniędzy na zapłatę za pole Travis poznaje tajemnice Miley... Początkowo nudny pobyt na wsi, pomaganie babci i Travisowi zamienia się jednak w przygodę, której Hannah zupełnie się nie spodziewa.

  Film muzyczny – to filmowa odmiana musicalu; gatunek typowy dla kina amerykańskiego. Jego początki wiążą się z zastosowaniem dźwięku w kinach. Pierwszy film dźwiękowy to właśnie musical – Śpiewak Jazzbandu ze słynnym Alem Jolsonem. W musicalu filmowym, podobnie jak w teatralnym, w fabule ważne miejsce zajmują śpiewane przez bohaterów piosenki. Najpopularniejszym podgatunkiem są musicalowe komedie, w których obok piosenek i układów tanecznych ważną rolę pełnią gagi. Musical to najpopularniejszy gatunek współczesnego kina hinduskiego (zob. Bollywood), jednak filmy z Indii są prawie zupełnie nieznane w Europie.Mitchel Tate Musso (ur. 9 lipca 1991 w Garland) – amerykański aktor, muzyk i piosenkarz. Występował w roli Olivera „Smokena” Okena w serialu Disney Channel Hannah Montana.

  Lokacje zdjęć[ | edytuj kod]

  Film kręcono w Columbii, Nashville i Franklin (Tennessee) oraz w Los Angeles, Santa Monica i Inglewood (Kalifornia) w USA.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Marcin Kopiec (ur. 12 listopada 1843 roku w Starej Wsi (obecnie dzielnica Raciborza), zm. 5 października 1919 roku w Warszawie) – polski działacz narodowy, pisarz, poeta ludowy, badacz dziejów Śląska.
  Barry Knapp Bostwick (ur. 24 lutego 1945 w San Mateo) – amerykański aktor telewizyjny teatralny i filmowy, piosenkarz.
  10 kwietnia jest 100. (w latach przestępnych 101.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 265 dni.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Mateusz Narloch (ur. 24 listopada 1994) – polski aktor dubbingowy, podkładający głos do filmów, gier komputerowych, seriali dla dzieci oraz słuchowisk radiowych.
  "The Climb" – piąty singel amerykańskiej piosenkarki pop Miley Cyrus pochodzący z soundtracku do filmu (z Cyrus w roli głównej) Hannah Montana: The Movie. Twórcami piosenki są: Jessi Alexander i Jon Mabe. Utwór został oficjalnie wydany w formacie airplay 9 marca 2009.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.