• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hanna Ljungberg

  Przeczytaj także...
  Karl Fredrik "Freddie" Ljungberg (wym. [ˈfreːdrɪk ˈjɵŋˌbærj]; ur. 16 kwietnia 1977 w Vittsjö) – szwedzki piłkarz występujący na pozycji pomocnika, a także model i trener piłkarski. Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Umeå to miasto w północnej Szwecji, ośrodek administracyjny regionu (län) Västerbotten, port nad rzeką Ume, w pobliżu jej ujścia do Zatoki Botnickiej.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Hanna Ljungberg (ur. 8 stycznia 1979 w Umeå) – piłkarka, grająca na pozycji napastnika.

  Associazione Calcistica Perugia Calcio, wcześniej A.C. Perugia, Perugia Calcio i Perugia – włoski klub piłkarski z siedzibą w Perugii. Klub został założony w 1905.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  Została wybrana Szwedzką Zawodniczką Roku w 2002, wygrywając Diamentową Piłkę (Diamantbollen). Podczas MŚ dla kobiet w 2003 zdobyła dla Szwecji 3 bramki, w tym jedną w finale z Niemcami. Nie jest spokrewniona ze słynnym szwedzkim piłkarzem Fredrikiem Ljungbergiem. Była blisko przejścia do męskiego klubu z Włoch, Perugii, ale negocjacje upadły.

  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.