• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hammerfall  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Legacy of Kings – drugi album grupy Hammerfall, wydany 28 września 1998 przez Nuclear Blast. Płyta ta, podobnie jak poprzednia, jest połączeniem heavy metalu z power metalem, charakteryzuje się tekstami w klimatach fantasy i wysokim wokalem Cansa.Fredrik Larsson (ur. 14 sierpnia 1974 roku) - basista szwedzkiego zespołu power/heavymetalowego Hammerfall. Grał w nim w latach 1994-1997. Odszedł niedługo po nagraniu przez grupę debiutanckiego albumu Glory to the Brave. Wrócił do zespołu w 2007 roku, po odejściu Magnusa Roséna.
  Wideografia[ | edytuj kod]

  Nagrody i wyróżnienia[ | edytuj kod]  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Niklas Sundin (ur. 13 sierpnia 1974 roku w Göteborgu, Szwecja) - gitarzysta zespołu melodic death metalowego Dark Tranquillity i death metalowego zespołu Laethora. Jest on także autorem tekstów utworów pochodzących z pierwszych dwóch albumów tej grupy, a także z pierwszych dwóch albumów In Flames. W późniejszym czasie tylko tłumaczył teksty In Flames ze szwedzkiego na angielski, do momentu w którym wokalista In Flames, Anders Fridén, był w stanie robić to samodzielnie. Grał on także w zespole Hammerfall, ale nie nagrał z nim żadnego albumu.
  Pontus Norgren to obecny gitarzysta szwedzkiego zespołu power/heavymetalowego Hammerfall. Jest również byłym gitarzystą The Poodles. Do Hammerfall dołączył po tym, jak Stefan Elmgren zdecydował na skupienie się na karierze pilota. Wcześniej występował też w wielu innych zespołach takich jak: Great King Rat, Talisman, Humanimal, The Ring czy Zan Clan.
  Oscar Dronjak (ur. 20 stycznia 1972) - szwedzki gitarzysta. Obecnie gra w zespole Hammerfall. Z dzisiejszych członków grupy tylko on i Joacim Cans są obecni w zespole od początku jego działalności.
  Crimson Thunder – czwarty album grupy Hammerfall, wydany 28 października 2002 przez Nuclear Blast. Przez wielu uważany jest za najlepszy w historii zespołu. Okładka albumu została wykonana przez Sama Didiera, pracującego w Blizzard Entertainment.
  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Stefan Elmgren (ur. 1975) - były gitarzysta szwedzkiego zespołu powermetalowego HammerFall. Początkowo grał w zespole Highlander. Do Hammerfalla został przyjęty w styczniu 1997 roku. Odszedł z grupy 2 kwietnia 2008 roku, by skupić się na karierze pilota.
  Anders Johansson (ur. 20 maja 1962 roku w Göteborgu) - szwedzki muzyk. Syn Jana Johanssona i brat klawiszowca Jensa Johanssona.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.