• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hammelburg

  Przeczytaj także...
  Powiat Bad Kissingen (niem. Landkreis Bad Kissingen) – powiat w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Main-Rhön.Turnhout - (łac. Turnholtus) miasto w północno-wschodniej Belgii, w prowincji Antwerpia, około 40 km na wschód od Antwerpii, główne miasto krainy Kempen. W grudniu 2009 r. liczyło 40 tys. 765 mieszkańców.
  Fulda – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Kassel, siedziba powiatu Fulda, nad rzeką Fuldą. Liczy 64 340 mieszkańców (30 czerwca 2012).

  Hammelburgmiasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Main-Rhön, w powiecie Bad Kissingen. Leży ok. 15 km na południowy zachód od Bad Kissingen, nad rzeką Soława Frankońska, przy drodze B27, B287 i linii kolejowej Bad KissingenGemünden am Main - Frankfurt nad Menem/Würzburg.

  Region Main-Rhön (niem. Planungsregion Main-Rhön) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia. Siedzibą regionu jest miasto Haßfurt.Droga krajowa 287 (Bundesstraße 287, B 287) – niemiecka droga krajowa w Bawarii. Ma początek w Münnerstadt, a kończy się w Hammelburgu. Przebiega jeszcze przez miasta Bad Kissingen oraz Nüdlingen.
  Zamek Hammelburg
  Soława Frankońska

  Dzielnice[]

  W skład miasta wchodzą następujące dzielnice: Diebach, Untererthal, Pfaffenhausen/Lager, Westheim, Gauaschach, Obereschenbach, Obererthal (z Seeshof), Untereschenbach, Feuerthal i Morlesau (z Ochsenthal).

  Polityka[]

  Burmistrzem jest Ernst Stross z SPD. Rada miasta:

  Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.

  Współpraca[]

  Miejscowość partnerska:

 • Belgia Turnhout, Belgia od 1974
 • Zabytki i atrakcje[]

 • Bawarska Akademia Muzyczna (Bayerische Musikakademie)
 • ruiny zamku Trimburg
 • zamek Hammelburg
 • zamek Saaleck
 • Kościół pw. św. Jana Chrzciciela (St. Johannes der Täufer)
 • Kościół pw. św. Michała (St. Michael)
 • Osoby urodzone w Hammelburgu[]

 • Hans-Josef Fell (ur. 1952), polityk
 • Johann Froben (14601527), drukarz
 • Jakob Kaiser (18881961), polityk
 • Georg Ignaz Komp (18281898), biskup Fuldy, arcybiskup Fryburga Bryzgowijskiego
 • Dolna Frankonia (niem. Unterfranken) – bawarski okręg administracyjny. Kraina ta leży na północnym zachodzie kraju związkowego i graniczy od południa i zachodu z Badenią-Wirtembergią oraz Hesją. Na północy posiada wspólną granicę z Turyngią. Od wschodu graniczy zaś z bawarskimi okręgami admistracyjnymi: Górna oraz Środkowa Frankonia. Ponieważ główną rzeką przepływającą przez Dolną Frankonię jest Men, region ten, zwłaszcza przez jego mieszkańców, nazywany jest Men-Frankonią. Administracyjnym centrum oraz stolicą okręgu jest Würzburg.Bad Kissingen – uzdrowiskowe miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Main-Rhön, siedziba powiatu Bad Kissingen. Leży nad rzeką Soława Frankońska, przy autostradzie A71, przy drodze B286, B287 i linii kolejowej Bad Kissingen – Gemünden am Main. Zamieszkuje je 20 900 mieszkańców (31 grudnia 2011).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Fryburg Bryzgowijski (niem. Freiburg im Breisgau, alem. Friburg) – miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej części Niemiec, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, siedziba rejencji Fryburg, regionu Südlicher Oberrhein oraz powiatu Breisgau-Hochschwarzwald.
  Soława Frankońska (niem. Fränkische Saale) jest mierzącą około 135 km rzeką, prawym dopływem Menu w Dolnej Frankonii, w Bawarii (Niemcy).
  Würzburg – miasto na prawach powiatu w Niemczech, położone w kraju związkowym Bawaria, siedziba rejencji Dolna Frankonia, w regionie Würzburg, siedziba powiatu Würzburg. Leży nad rzeką Men. Liczy 133 808 mieszkańców (31 grudnia 2011) oraz 87,63 km².
  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.
  Gemünden am Main, Gemünden a.Main – miasto w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Dolna Frankonia, w regionie Würzburg, w powiecie Main-Spessart, siedziba wspólnoty administracyjnej Gemünden am Main, do której jednak miasto nie należy. Leży ok. 12 km na północny zachód od Karlstadt, nad ujściem Sinn i Soławy Frankońskiej do Menu, przy drodze B26 i liniach kolejowych Würzburg - Fulda/Frankfurt nad Menem i Gemünden am Main - Bad Kissingen.
  Droga krajowa 27 (Bundesstraße 27, B 27) – niemiecka droga krajowa przebiegająca z północy na południe z Blankenburga w Saksonii-Anhalcie przez Getyngę, Fuldę, Würzburg, Heilbronn, Stuttgart do granicy ze Szwajcarią koło Neuhaus am Randen i dalej za Szafuzą przez Jestetten i Lottstetten ponownie do granicy ze Szwajcarią w Badenii-Wirtembergii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.