• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Haker - film

  Przeczytaj także...
  Marek Kościkiewicz (ur. 22 lutego 1960) – polski muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent i autor tekstów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.Futro to polska grupa muzyczna łącząca muzykę elektroniczną z retro popem. Grupa powstała w 1999 roku w Warszawie a założyli ją Wojciech Appel, Konrad Kucz (producenci) i Kasia Nowicka (wokalistka, autorka tekstów i melodii, znana też jako Novika).
  Anna Wojton (ur. 5 sierpnia 1960 w Krakowie) – polska aktorka filmowa i teatralna. Aktorka scen warszawskich. W 1984-1985 występowała w Teatrze Powszechnym w Warszawie, 1985-1989 w Teatrze Ateneum w Warszawie. Potem związana była z teatrem Nowym (1991-1994) i Ochota (1998-2003). W latach 1994-1998 przebywała za granicą. W 1980 skończyła studia w Studiu Wokalno-Aktorskim im. Baduszkowej w Gdyni, a w 1984 studia na PWST we Wrocławiu. 17 listopada 1984 zadebiutowała w Teatrze Ateneum w Warszawie w roli sopranistki w Trans-Atlantyku.

  Hakerpolski film fabularny (komedia sensacyjna) z 2002 roku w reżyserii Janusza Zaorskiego. Film kręcono w okresie 16 marca—25 kwietnia 2001 w plenerowych miejscach w Warszawie, Walewicach, Konstancinie-Jeziornie i Nowym Jorku.

  Obsada[]

 • Bartosz Obuchowicz – Marcin "McFly" Makowski
 • Kasia Smutniak – Laura
 • Piotr Miazga – Adam "Turbo" Nowak
 • Bogusław Linda – Tosiek "Linda"
 • Marek Kondrat – Burza
 • Paweł Wilczak – Kosa
 • Paweł Deląg – Daniel
 • Cezary Morawski – Roman
 • Anna Wojton − matka Adama
 • Tomasz Dedek − ojciec Adama
 • Dorota Zięciowska − członkini komisji egzaminacyjnej
 • Wojciech Skibiński − członek komisji egzaminacyjnej
 • Giovanni Pampilione – Matteo Zanetti
 • Maria Kaniewska – żona profesora Brzósko-Sochackiego
 • Paul Freeman – Prezes MIT
 • Maggie Scott – sekretarka prezesa MIT
 • Janusz Zaorski – facet w kinie
 • Aleksander Mikołajczak − kasjer w hipermarkecie
 • Opis fabuły[]

  Marcin Makowski "Mac Fly" i Adam Nowak "Turbo" to przyjaciele z ławy szkolnej. Łączą ich dwie rzeczy – mianowicie filmy z cyklu Powrót do przyszłości oraz hakerstwo. Pewnego dnia do Turbo zgłasza się jego koleżanka – maturzystka Laura. Dziewczyna prosi go o pomoc w matematyce. Turbo składa Marcinowi propozycję – pomoże mu zdobyć Laurę. W tym celu licealiści włamują się na konta bankowe i przelewają ogromne sumy pieniędzy. Na trop zdolnych hakerów wpada jednak skorumpowany oficer CBŚ, Burza (Marek Kondrat). Postanawia wykorzystać zdolności nastolatków do własnych celów. Zleca gangsterowi Kosie (Paweł Wilczak), który dla niego pracuje, aby zmusił Marcina i Turbo do "współpracy". Zastraszeni Nowak i Makowski zgadzają się.

  Touch and Go – jazzowo-popowy zespół z Wielkiej Brytanii. Ich najpopularniejsze single to „Would You...?”, „Straight... to Number One” oraz „Tango in Harlem”.Death in Vegas – brytyjski zespół tworzący muzykę elektroniczną powstały w roku 1994. Grali m.in. z artystami takimi jak: Iggy Pop, Hope Sandoval, Jim Raid (z Jesus and Mary Chain), Bobby Gillespie (z Primal Scream) i Dot Allison.

  Ścieżka dźwiękowa[]

  Haker - ścieżka dźwiękowa do filmu ukazała się 9 września 2002 roku nakładem wytwórni muzycznej BMG Poland. Na płycie znalazły się piosenki m.in. takich wykonawców jak: Andrzej Smolik, Futro i Stereophonics. Na albumie znalazły się także dwa utwory napisane przez Marka Kościkiewicza specjalnie na potrzeby filmu "Dziewczyny hakera" w wykonaniu piosenkarki Fiolki Najdenowicz oraz "Numer o hakerach" w wykonaniu rapera Funky'ego Filona.

  Andrzej Smolik (ur. 10 lutego 1970 r. w Świnoujściu) – polski muzyk, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista, dziennikarz radiowy. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej.Maria Kaniewska wł. Maria Kaniewska-Forbert (ur. 27 maja 1911 w Kijowie, zm. 11 grudnia 2005 w Warszawie) – polska reżyserka, scenarzystka, aktorka i pedagog.
  Lista utworów
  1. Touch and Go - "Straight To Number One"
  2. Futro - "Where is..."
  3. Moloko - "The Time Is Now"
  4. Andrzej Smolik - "T.Time"
  5. Stereophonics - "Have A Nice Day"
  6. Antosh - "What Fuels Your Fire"
  7. Zero - "Give It Away"
  8. Fiolka Najdenowicz - "Dziewczyny hakera"
  9. Funky Filon - "Numer o hakerach"
  10. Eskobar feat. Heather Nova - "Someone New"
  11. Kent - "Music non stop"
  12. Homosapiens - "Elephant"
  13. Mercury Rev - "Nite And Fog"
  14. Spiritualized - "Stop Your Crying"
  15. Placebo - "Passive Aggressive"
  16. The Wannadies - "Big Fan"
  17. Death in Vegas - "Aisha"
  18. Cool Kids of Death - "Cool Kids Of Death"

  Przypisy

  1. Haker (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2015-03-12].

  Linki zewnętrzne[]

 • Haker w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Haker w bazie filmweb.pl
 • Haker w bazie filmpolski.pl
 • Haker w bazie stopklatka.pl
 • Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Janusz Zaorski (ur. 19 września 1947 w Warszawie) – polski scenarzysta, reżyser i producent filmowy, były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
  Placebo (łac. będę się podobał) – substancja lub działanie (np. zabieg chirurgiczny) obojętne, nie mające wpływu na stan zdrowia pacjenta, podawane choremu jako terapia. Chory nie wie, że to, co zastosowano, nie jest prawdziwym leczeniem, zaś wszystko (dla leku głównie: wygląd, zapach, smak, konsystencja), oprócz leczniczych właściwości placebo jest takie samo, jak rzeczywistej terapii.
  Cool Kids of Death – polska grupa muzyczna wykonująca rock alternatywny. Powstała w 2001 roku w Łodzi. Nazwa sekstetu pochodzi od tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne.
  Powrót do przyszłości – amerykański film przygodowy i fantastyczno-naukowy z 1985 roku wyreżyserowany przez Roberta Zemeckisa. Wraz z częścią drugą i trzecią tworzą trylogię. Wehikułem czasu w filmie jest De Lorean DMC-12.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Film sensacyjny – swoista odmiana rodzajowa (nie gatunek filmowy) filmu fabularnego, typ struktury dzieła filmowego rozwijanej i uzupełnianej przez różne gatunki filmowe, które można traktować jako odmiany filmu sensacyjnego; wyznacznikiem rodzajowym nie jest więc treść filmu, lecz sposób przedstawiania wydarzeń. Utwór filmowy należący do tej odmiany ukazuje zawsze pewnego rodzaju intrygę, wątek główny przedstawia rozwój tej intrygi, fabuła najczęściej trzyma widza w napięciu emocjonalnym, jest bogata w niezwykłe wydarzenia i zaskakujące zwroty akcji. Dominuje zmienność sytuacji i relacji wzajemnych między bohaterami. Jeśli w filmie sensacyjnym występują wątki poboczne, to służą one rozwojowi intrygi i zwykle przyspieszają tok akcji i rozwój fabuły, a nigdy ich nie zwalniają. Nie występuje materiał pozafabularny (historyczny, naukowy, opisowy), mający znaczenie sam w sobie (autonomiczny względem fabuły). Film sensacyjny, rozumiany jako typ struktury, obejmuje m.in. takie gatunki filmowe, jak film szpiegowski, film gangsterski, film kryminalny, film detektywistyczny, film policyjny czy thriller, a nawet western, film wojenny czy film fantastycznonaukowy.
  Walewice (dawn. Folwark Linin) – folwark w Polsce położony w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria. Folwark przynależał do Dóbr Ziemskich Linin, obecnie stanowi część wsi Karolina. Wcześniejsza nazwa to Folwark Linin, od końca XIX w. używano już wymiennie z nazwą Walewice, dla odróżnienia od wsi włościańskiej Linin. Nazwa folwarku wywodzi się od nazwiska hrabiego Wincentego Kollona Walewskiego, dziedzica Linina i Czaplina w latach 1887-1894. Nazwa hipoteczna pozostała jednak bez zmiany „Dobra ziemskie Linin”. Grunty folwarku graniczyły od północy i wschodu z osadą Czersk, od północy także z Czaplinkiem, Marianką i Stefanowem, od południa z Aleksandrowem i wsią Linin, a od zachodu z majątkiem Czaplin, Wincentowem i Karoliną. Podczas pierwszego Powszechnego Spisu Ludności Rzeczypospolitej Polskiej w 1921 r. folwark Walewice posiadał 5 domów mieszkalnych, w których spisano 52 osoby wyznania katolickiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.043 sek.