• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • HTC Desire

  Przeczytaj także...
  Smartfon (ang. smartphone) – przenośne urządzenie telefoniczne łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera kieszonkowego (PDA – Personal Digital Assistant). Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90., a obecnie łączą funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki sieciowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i kamery wideo. W nowszych modelach dostępne są też funkcje typowe dla PDA, jak zarządzanie informacjami osobistymi (ang. Personal Information Management). Większość nowych modeli potrafi odczytywać dokumenty biurowe w formatach OpenOffice, LibreOffice, Microsoft Office i PDF.Trackball (po polsku - manipulator kulkowy) urządzenie wskazujące komputera lub innego urządzenia elektronicznego (np. telefonu), służy do interakcji użytkownika z systemem operacyjnym i programami. Jest to kulka umieszczana w niektórych klawiaturach pod najniższym rzędem klawiszy (może to też być osobne urządzenie). Niekiedy nazywane nieformalnie i żartobliwie kotem (dla odróżnienia od myszki komputerowej). Wygląda jak mechaniczna mysz komputerowa odwrócona do góry kulką. Funkcjonalnie trackball jest identyczny z myszą komputerową. Spotykany najczęściej w komputerach przenośnych. Składa się z obudowy i kuli, której poruszenia są przekładane na ruch kursora na ekranie. W chwili obecnej istnieją dwa mechanizmy przekładania ruchu na sygnały elektryczne:
  Gigabajt (10, skrót GB) lub Gibibajt (2, skrót GiB) – jednostka używana w informatyce oznaczająca miliard (a w praktyce częściej 1.073.741.824 ~ 1.000.000.000 = 10) bajtów.

  HTC Desire (nazwa kodowa: Bravo) – smartfon produkcji HTC, zaprezentowany 16 lutego 2010. HTC Desire działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.3.

  Opis[ | edytuj kod]

  Telefon posiada procesor Snapdragon ARMv7 taktowany zegarem 1 GHz, 576 MB pamięci RAM oraz 512 MB pamięci ROM (z czego 150 MB jest dostępnych dla użytkownika). Rozbudowa pamięci możliwa jest poprzez karty microSDHC o pojemności do 32 GB. HTC Desire był jednym z pierwszych dostępnych na szeroką skalę telefonów wyposażonym w duży, kolorowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED.

  Touchpad, trackpad (po polsku - gładzik lub panel dotykowy) – urządzenie wskazujące często spotykane w laptopach, zastępujące mysz.Android – system operacyjny dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety, tablety PC i netbooki. Obecnie (2013) najpopularniejszy system mobilny na świecie. Android został oparty na jądrze Linux oraz oprogramowaniu na licencji GNU. Początkowo był rozwijany przez firmę Android Inc. (kupioną później przez Google), następnie przeszedł pod skrzydła Open Handset Alliance.

  Począwszy od połowy 2010 roku w telefonach HTC Desire montowane są również panele Super LCD.

  Desire a Nexus One[ | edytuj kod]

  HTC Desire wykazuje duże podobieństwo do bliźniaczego modelu Nexus One produkowanego przez HTC dla Google. Zauważone różnice to między innymi:

 • optyczny trackpad zamiast trackballa
 • fizyczne przyciski zamiast reagujących na dotyk
 • radio FM (zablokowane w Nexus One)
 • brak drugiego mikrofonu dla redukcji zakłóceń
 • Micro USB zamiast złącza typu dock
 • 576 MB pamięci RAM zamiast 512 MB w Nexus One
 • interfejs HTC Sense
 • Zobacz też[ | edytuj kod]

 • HTC J Butterfly/HTC Droid
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Telefon w bazie mGSM.pl
 • Telefon w bazie TeleGuru.pl
 • Google Inc. NASDAQ: GOOG – amerykańskie przedsiębiorstwo z branży internetowej. Jego flagowym produktem jest wyszukiwarka Google, a deklarowaną misją - skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi.AMOLED (ang. Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode lub Advance Matrix OLED) – ulepszona wersja diod OLED. Nie grubszy niż 1 mm wyświetlacz oferujący dobrą jakość obrazu i nie wymagający podświetlania. Wyświetlacze typu AMOLED oferują taką samą jakość obrazu jak wyświetlacze OLED, ale w odróżnieniu od nich zużywają do działania znacznie mniej energii i mają większą żywotność. Głównym przeznaczeniem tych ekranów jest ich montaż w urządzeniach przenośnych (telefonach komórkowych, np. Samsung SPH-W2400, LG SH150A, Samsung Jet; smartfonach, np. Nokia E7, Nokia N8, Nokia C7, Nokia N85, HTC Desire, Samsung I9000, I9300; odtwarzaczach multimedialnych, np. Pentagram EON Slide-R i innych urządzeniach mobilnych).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Herc (Hz) – jednostka miary częstotliwości w układzie SI (jednostka pochodna układu SI) i w wielu innych, np. CGS, MKS i MKSA. Definiuje się ją jako liczbę cykli na sekundę.
  Nexus One – pierwszy smartfon z serii Nexus firmowany przez Google. Telefon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Urządzenie zostało wyprodukowane przez firmę HTC i było dostępne w sprzedaży od 5 stycznia 2010. Telefon początkowo sprzedawany był jedynie przez stronę internetową firmy Google.
  ROM (ang. Read-Only Memory - pamięć tylko do odczytu) - rodzaj pamięci półprzewodnikowej urządzenia elektronicznego, w szczególności komputera, z której dane można tylko odczytywać, a zapis jest niemożliwy lub trwa długo może wymagać dodatkowych czynności lub sprzętu. W tego typu pamięciach przechowywane są dane, które muszą być zachowane, nawet jeśli urządzenie nie jest zasilane.
  Sense UI – dotykowy interfejs użytkownika, zaprojektowany przez firmę HTC dla urządzeń mobilnych opartych na systemie Android.
  RAM (ang. Random Access Memory – pamięć o dostępie swobodnym) – podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. Choć nazwa sugeruje, że oznacza to każdą pamięć o bezpośrednim dostępie do dowolnej komórki pamięci (w przeciwieństwie do pamięci o dostępie sekwencyjnym, np. rejestrów przesuwnych), ze względów historycznych określa ona tylko te rodzaje pamięci o bezpośrednim dostępie, w których możliwy jest wielokrotny i łatwy zapis, a wyklucza pamięci ROM (tylko do odczytu) i EEPROM których zapis trwa znacznie dłużej niż odczyt, pomimo iż w ich przypadku również występuje swobodny dostęp do zawartości.
  HTC Corporation (dawniej High Tech Computer Corporation) – tajwański producent przenośnych urządzeń z systemem operacyjnym Microsoft Windows Mobile, od 2009 roku z systemem Android, a od 2012 roku także Windows Phone 8. Jest jednym z największych producentów urządzeń PDA oraz smartfonów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.