• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • HBO Comedy

  Przeczytaj także...
  HBO GO – internetowy serwis wideo na życzenie, oferujący dostęp do filmów, seriali oraz programów z oferty knałów HBO i Cinemax.n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.
  Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.

  HBO3 - trzeci kanał telewizyjny należący do HBO, w którym emitowane są głównie seriale produkcji HBO. Stacja nadaje również filmy fabularne amerykańskiego HBO oraz lokalnych oddziałów.

  Historia stacji[ | edytuj kod]

  Kanał rozpoczął nadawanie w Polsce 1 lutego 2007 pod nazwą HBO Comedy i emitował filmy i seriale komediowe, a także odcinki stand-upu własnej produkcji "HBO na stojaka!". Kanał początkowo dostępny był na wyłączność na platformie Cyfra+ oraz wybranych sieciach kablowych. Od 1 stycznia 2008 roku można go było oglądać także w n i Cyfrowym Polsacie.

  HBO (akronim od Home Box Office) – komercyjna, płatna, amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Transmituje też wiele walk boksu zawodowego. Dostępna jest głównie przez sieci kablowe. W skład HBO na terenie Polski wchodzi 5 kanałów: HBO HD, HBO 2 HD, HBO, HBO 2 i HBO Comedy. Spółka HBO jest też właścicielem kanału Cinemax.. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO ON DEMAND (dawniej HBO Digital). W Polsce HBO jest producentem programów rozrywkowych HBO Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.Wideo na życzenie (skrót VoD lub VOD; ang. Video on Demand - wideo na żądanie), pot. także oglądanie na żądanie — usługa zezwalająca na oglądanie nadawanego materiału filmowego lub słuchanie nadawanego nagrania dźwiękowego w wybranym przez kogoś czasie, późniejszym niż czas emisji. Nadawana (także "na żywo") audycja może być dzięki temu przesunięta w odbiorze dla pojedynczego widza i słuchacza.

  7 marca 2011 roku uruchomiona została wersja w wysokiej rozdzielczości kanału. Kanał nadawał od poniedziałku do piątku od 10:00-05:00, a w soboty i niedziele od 08:00-04:00.

  21 marca 2016 roku kanał został zastąpiony marką HBO3, emitującą produkcje własne HBO - filmy fabularne i seriale, a jego godziny nadawania zostały wydłużone. Stacja swój program nadaje przez całą dobę. Zmiana spowodowana była ujednoliceniem pakietu kanałów HBO w Europie Środkowo-Wschodniej, składającego się obecnie z trzech kanałów (HBO, HBO2 i HBO3) oraz serwisu video na życzenie HBO GO.

  [ | edytuj kod]

  HBO Comedy HD[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Polsat liderem, TVP1 z największym spadkiem w czołówce. Top 100 kanałów w Polsce, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2017-11-23] (pol.).
  2. 21.03 HBO Comedy zmieni nazwę na HBO3 (pol.). SATKurier.pl, 2016-02-10. [dostęp 2016-02-10].
  3. Kanał HBO Comedy zmieni się w HBO3, www.wirtualnemedia.pl [dostęp 2016-02-11].
  4. Kanał HBO Comedy zmienił się w HBO3 | Polonica - SATKurier.pl, satkurier.pl [dostęp 2017-11-23] (pol.).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona HBO Polska
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.