• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • HBO  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  WarnerMedia, LLC (do 2018 roku Time Warner Inc.) – trzecia co do wielkości korporacja mediowa świata (po Comcast i The Walt Disney Company), powstała z połączenia wydawnictwa Time Inc. (wydawcy tygodnika „Time”) i wytwórni Warner Communications Inc. W roku 2014 wartość przychodów spółki osiągnęła około 30 mld USD. Niepewne (ang. Insecure) – amerykański serial telewizyjny (komedia) wyprodukowany przez Penny for Your Thoughts Entertainment oraz 3 Arts Entertainment, którego pomysłodawcami są Issa Rae i Larry Wilmore. Serial jest emitowany od 9 października 2016 roku przez HBO, a w Polsce dzień pożniej przez HBO Polska.
  Biurowiec Ethos przy placu Trzech Krzyży 10/14 w Warszawie, siedziba spółki

  HBO (akronim od Home Box Office) - płatna amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Do pewnego czasu transmitowała też wiele walk boksu zawodowego. Jest dostępna przez sieci kablowe. Spółka Home Box Office należy do koncernu medialnego WarnerMedia.

  Pokój 104 (ang. Room 104) – amerykański serial telewizyjny (komedio-dramat, horror, antologia) wyprodukowany przez Duplass Brothers Television, którego twórcami są Jay Duplass i Mark Duplass. Serial jest emitowany od 28 lipca 2017 roku przez HBO, a w Polsce od 18 sierpnia 2017 roku przez HBO 3 oraz jest dostępny na platformie HBO GO. Pohamuj entuzjazm (w oryg. Curb Your Enthusiasm) - amerykański sitcom, z jednym z twórców Kronik Seinfelda, Larrym Davidem w roli samego siebie.

  W skład HBO na terenie Polski wchodzą 3 kanały: HBO (HD), HBO2 (HD) i HBO3 (HD). Spółka HBO jest też właścicielem kanałów Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Cinemax i Cinemax 2. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO On Demand (dawniej HBO Digital) oraz HBO GO. W Polsce HBO był producentem programów rozrywkowych Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.

  Zwierzęta – amerykański serial telewizyjny (komedia animowana) wyprodukowany przez Duplass Brothers Television. Twórcą serial są Phil Matarese i Mike Luciano. Premierowy odcinek został wyemitowany 5 lutego 2016 roku przez HBO.Cinemax – marka telewizyjnych kanałów filmowych, należąca do amerykańskiego nadawcy HBO, który z kolei stanowi część koncernu Time Warner. Pierwszy kanał pod tą nazwą został uruchomiony w USA w 1980. Obecnie na rynku amerykańskim w ramach rodziny Cinemaxu działa 8 kanałów filmowych, prezentujących różne rodzaje kina, od produkcji hollywoodzkich, poprzez kino artystyczne aż po filmy erotyczne.

  Kanały należące do grupy HBO nie emitują reklam. Sporą część ramówki stanowią najnowsze produkcje światowego kina, które nadawane są nieraz kilka dni po premierze w danym kraju. Zasadniczo stacje wchodzące w skład koncernu odtwarzają filmy i programy wyprodukowane po roku 2000 ze szczególnym uwzględnieniem drugiej dekady XXI wieku.

  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.HBO GO – internetowy serwis wideo na życzenie, oferujący dostęp do filmów, seriali oraz programów z oferty knałów HBO i Cinemax.

  Historia kanału[ | edytuj kod]

  W Polsce kanał HBO rozpoczął próbną emisję z Niemiec 12 lipca 1996 roku, a został oficjalnie uruchomiony 17 września 1996. Była to pierwsza stacja filmowa premium na tym rynku. Do końca 2007 roku stacja wraz z kolejno uruchamianymi nowymi kanałami HBO2 i HBO Comedy była dostępna w ofercie platformy satelitarnej Cyfra+ i w sieciach kablowych. 1 stycznia 2008 platforma straciła wyłączność na kanały HBO, w wyniku czego kanały znalazły się też na innych platformach. Platforma cyfrowa n oraz Cyfrowy Polsat wraz z datą zakończenia wyłączności dołączyły pakiet HBO do swojej oferty.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.n – polska satelitarna platforma cyfrowa telewizyjno-radiowa ITI działająca od 12 października 2006 do 21 marca 2013. Operatorem tej platformy była spółka ITI Neovision będąca członkiem grupy TVN.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Euforia – amerykański serial telewizyjny (dramat młodzieżowy) wyprodukowany przez A24 Television, The Reasonable Bunch, Little Lamb, DreamCrew oraz Tedy Productions, który jest adaptacją izraelskiego serialu o tym samym tytule stworzonego przez Ron Leshem, Daphna Levin i Tmira Yardeni. Serial jest emitowany od 16 czerwca 2019 przez HBO, w Polsce dzień później przez HBO Polska.
  Plac Trzech Krzyży w Warszawie – plac w Warszawie, w Śródmieściu, w ciągu Traktu Królewskiego, u wylotu Nowego Światu, ul. Książęcej, Bolesława Prusa, Wiejskiej, Alej Ujazdowskich, ul. Mokotowskiej, Hożej, Brackiej i Żurawiej; dawny plac rozdrożny na trakcie ze Starej Warszawy do Solca, Ujazdowa, Rakowca i Grzybowa.
  Cyfrowy Polsat (WIG30: CYFRPLSAT, GPW: CPS) – polska telewizyjno-radiowa satelitarna platforma cyfrowa, której właścicielem jest Cyfrowy Polsat SA. Jest największą platformą satelitarną w Europie Środkowo-Wschodniej i czwartą pod względem ilości abonentów w całej Europie. W listopadzie 2009 roku będąc 10 lat na rynku platforma posiadała 3 mln abonentów (+600 tys. użytkowników prepaid). Obecnie Cyfrowy Polsat jest największą platformą w Polsce pod względem liczby kanałów, ma 3.558.000 abonentów (listopad 2012), co daje piąte miejsce w Europie wśród platform cyfrowych.
  Detektyw (serial telewizyjny) – dramatyczny kryminalny, amerykański serial telewizyjny, który będzie emitowany przez HBO. Serial będzie miał swoją premierę 12 stycznia 2014 roku. Polska premiera serialu przewidziana jest na 13 stycznia 2014 roku na kanale HBO Polska Twórca serialu jest Nic Pizzolatto, który napisał także scenariusz.
  Los Espookys – amerykański serial telewizyjny (komedia horror) wyprodukowany przez Broadway Video, Más Mejor, Antigravico oraz Fabula, który jest emitowany od 14 czerwca 2019 roku przez HBO . Natomiast w Polsce od 23 sierpnia 2019 roku przez HBO Polska.
  Pakt – polski serial telewizyjny emitowany od 8 listopada 2015 roku przez HBO Polska. Jest adaptacją norweskiego serialu Układ. Po emisji pierwszej sześcioodcinkowej serii rozpoczęto prace nad drugą.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.967 sek.