• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • HBO  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  John Adams - amerykański serial z telewizyjny składający się z 7 części. Tytułową rolę drugiego prezydenta USA zagrał Paul Giamatti. Scenariusz powstał w oparciu o książkę Davida McCullough o tym samym tytule. Fabuła obejmuje pierwsze 50 lat istnienia Stanów Zjednoczonych od wojny o niepodlegość do śmierci Johna Adamsa. Serial zdobył wiele nagród w tym cztery Złote Globy i trzynaście nagród Emmy.Pozostawieni (serial telewizyjny) – amerykański serial obyczajowy wyprodukowany przez Warner Bros. Television. Pomysłodawcami serialu są: Damon Lindelof i Tom Perrotta. Serial jest adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Toma Perrotta. 26 kwietnia 2014 roku, stacja HBO zmieniła datę premiery z 15 czerwca na 29 czerwca 2014 roku. W Polsce serial miał premierę 30 czerwca 2014 roku na kanale HBO Polska. 14 sierpnia 2014 roku, stacja HBO zamówiła 2 sezon.

  HBO (akronim od Home Box Office) – płatna amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Do pewnego czasu transmitowała też wiele walk boksu zawodowego. Jest dostępna przez sieci kablowe.

  W skład HBO na terenie Polski wchodzą 3 kanały: HBO (HD), HBO2 (HD) i HBO3 (HD). Spółka HBO jest też właścicielem kanałów Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Cinemax i Cinemax 2. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO On Demand (dawniej HBO Digital) oraz HBO GO. W Polsce HBO był producentem programów rozrywkowych Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.

  Pohamuj entuzjazm (w oryg. Curb Your Enthusiasm) - amerykański sitcom, z jednym z twórców Kronik Seinfelda, Larrym Davidem w roli samego siebie.Bliskość – sitcom amerykański, serial telewizyjny, którego twórcami są Mark Duplass i Jay Duplass. 6 listopada 2014 roku, HBO potwierdziła datę premiery serialu, którą zaplanowano na 11 stycznia 2015 roku. W Polsce serial będzie emitowany od 12 stycznia 2015 roku przez HBO Polska.

  Spis treści

 • 1 Historia kanału
 • 2 Wersja HDTV
 • 3 Programy nadawane przez HBO
 • 3.1 Seriale
 • 3.2 Programy emitowane dawniej
 • 4 Wyróżnienia
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zwierzęta – amerykański serial telewizyjny (komedia animowana) wyprodukowany przez Duplass Brothers Television. Twórcą serial są Phil Matarese i Mike Luciano. Premierowy odcinek został wyemitowany 5 lutego 2016 roku przez HBO.
  Cinemax – marka telewizyjnych kanałów filmowych, należąca do amerykańskiego nadawcy HBO, który z kolei stanowi część koncernu Time Warner. Pierwszy kanał pod tą nazwą został uruchomiony w USA w 1980. Obecnie na rynku amerykańskim w ramach rodziny Cinemaxu działa 8 kanałów filmowych, prezentujących różne rodzaje kina, od produkcji hollywoodzkich, poprzez kino artystyczne aż po filmy erotyczne.
  Gracze – amerykański serial telewizyjny (komedia) wyprodukowany przez Closest to the Hole Productions, Leverage Entertainment, 7 Bucks Entertainment oraz Film 44. Twórcą serial jest Steve Levinson. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany 21 czerwca 2015 roku przez HBO W Polsce serial będzie emitowany od 21 czerwca 2015 roku przez HBO Polska
  Figurantka (Veep, 2012-) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację HBO od 22 kwietnia 2012 roku. W Polsce nadawany jest także na kanale HBO od 11 czerwca 2012 roku.
  Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.
  HBO GO – internetowy serwis wideo na życzenie, oferujący dostęp do filmów, seriali oraz programów z oferty knałów HBO i Cinemax.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.067 sek.