• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gwen Stefani

  Przeczytaj także...
  3 października jest 276. (w latach przestępnych 277.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 89 dni.Fullerton - miasto w USA, w stanie Kalifornia. W 2000 roku populacja wyniosła 126003 osób. 3 października 1969 roku urodziła się tam Gwen Stefani, amerykańska piosenkarka, a w 1982 Jennifer Corrales, amerykańska aktorka porno bardziej znana jako Jenna Haze.
  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Gwen Stefani, właściwie Gwen Renée Stefani (ur. 3 października 1969 w Fullerton, w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka solowa oraz wokalistka zespołu rockowego No Doubt.

  Biografia[]

  Stefani zaczęła odnosić międzynarodowe sukcesy w zespole No Doubt, wraz z ukazaniem się w 1995 albumu pt. Tragic Kingdom. W 2004 wykorzystując przerwę w No Doubt rozpoczęła karierę solową płytą Love. Angel. Music. Baby., której produkcją zajęli się m.in. André 3000 i Linda Perry.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Wind It Up – singel i utwór Gwen Stefani pochodzący z drugiej solowej płyty piosenkarki, The Sweet Escape, wydanej w 2006 roku. Utwór jest inspirowany musicalem "Dźwięki Muzyki" z 1965 roku z główną rolą Julie Andrews.

  W 2004 Stefani zaprojektowała swoją pierwszą kolekcję ubrań L.A.M.B (skrót tytułu jej albumu Love. Angel. Music. Baby.)

  Również w 2004 pojawiła się na srebrnym ekranie w filmie Martina Scorsese Aviator. Wcieliła się w rolę Jean Harlow. Pod koniec 2006 Gwen wydała drugi solowy album pt. The Sweet Escape, który promował pierwszy singel „Wind It Up”.

  W 2014 roku miał pojawić się jej trzeci solowy album. Ukazały się dwa nowe single „Baby Don’t Lie” oraz „Spark the Fire”, jednak premiera albumu została przesunięta.

  Tragic Kingdom – trzeci album amerykańskiego zespołu rockowego No Doubt. Został wydany przez wytwórnię Trauma Records w 1995 r.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.

  18 marca 2016 roku ma zostać wydany nowy album zatytułowany This Is What the Truth Feels Like. Promują go single „Used to Love You” oraz „Make Me Like You”.

  Gwen zastępowała Christinę Aguilerę w siódmej oraz dziewiątej edycji amerykańskiego The Voice.

  Życie prywatne[]

  Gwen Stefani, córka Dennisa i Patti Stefani. Ma dwóch braci: Todda i Erica, oraz siostrę – Jill. Jej mężem (od 14 września 2002) był Gavin Rossdale. Ma z nim 3 synów: Kingstona Jamesa McGregora (ur. 26 maja 2006), Zumę Nestę Rocka (ur. 21 sierpnia 2008) i Apolla Bowie Flynna (ur. 1 marca 2014). Wcześniej spotykała się z Tonym Kanalem, basistą grupy No Doubt. Obecnie jej partnerem jest amerykański wokalista Blake Shelton.

  Blake Tollison Shelton (ur. 18 czerwca 1976 r. w Ada w stanie Oklahoma) – amerykański wokalista i kompozytor, trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy.Aviator (ang. The Aviator) – film dramatyczny produkcji amerykańsko-japońskiej w reżyserii Martina Scorsese, zdobywca pięciu Oscarów.

  Dyskografia[]

   Zobacz więcej w artykule No Doubt, w sekcji Dyskografia.

  Albumy studyjne[]

  Single[]

  Filmografia[]

 • 2004: AviatorJean Harlow
 • Przypisy

  1. David Jeffries: Gwen Stefani Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2012-11-16].
  2. Nowa piosenka Gwen Stefani już w październiku
  3. Why Isn’t Gwen Stefani’s Comeback Sparking Any Interest? TGJ Weighs In (ang.). thatgrapejuice.net. [dostęp 2016-03-10].
  4. Gwen Stefani to join The Voice as a judge while a pregnant Christina Aguilera sits out the next season (ang.). dailymail.co.uk. [dostęp 2016-03-10].
  5. Gwen Stefani Billboard Chart (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2012-11-16].
  6. Gwen Stefani/Longplay-Chartverfolgung (niem.). www.musicline.de. [dostęp 2012-11-16].
  7. Gwen Stefani French Albums Chart (ang.). lescharts.com. [dostęp 2012-11-16].
  8. RIAA: Gwen Stefani (search for Gwen Stefani) (ang.). www.riaa.com. [dostęp 2012-11-16].
  9. Gwen Stefani/Single-Chartverfolgung (niem.). www.musicline.de. [dostęp 2012-11-16].
  10. Gwen Stefani French Singles Chart (ang.). lescharts.com. [dostęp 2012-11-16].

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna (ang.)
 • Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.Gavin McGregor Rossdale (ur. 30 października 1965 w Kilburn w Londynie) – brytyjski muzyk i aktor, gitarzysta i wokalista brytyjskiej rockowej grupy Bush (1992-2002) oraz Institute (od 2002). Artysta znany jest także jako gościnny wokalista w utworach Blue Man Group.



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Jean Harlow, właściwie Harlean Harlow Carpenter (ur. 3 marca 1911 w Kansas City, zm. 7 czerwca 1937 w Los Angeles) – amerykańska aktorka filmowa i symbol seksu lat 30.
  No Doubt – amerykańska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w listopadzie 1986 roku w Kalifornii. Przez pierwsze lata swojego istnienia grała na koncertach uniwersyteckich i jako support bardziej znanych zespołów w południowej Kalifornii.
  Tony Ashwin Kanal (ur. 27 sierpnia 1970 w Kingsbury, Anglia) – amerykański muzyk brytyjskiego pochodzenia. Członek zespołu No Doubt.
  The Voice – to konkurs śpiewu. Oparty jest na holenderskim The Voice of Holland, który pierwotnie stworzył John de Mol. Wiele krajów na świecie zapożyczyło ten format i zostaje nadawany od 2011 roku na całym świecie. Jest głównym konkurentem Idola i X Factor.
  Piosenkarz i piosenkarka – zawód polegający na wykorzystaniu śpiewu do wykonywania skomponowanych wcześniej piosenek, z reguły przy akompaniamencie grupy muzycznej, wydawanych następnie na albumach lub wykonywanych na koncertach. Utwory wykonywane bez akompaniamentu nazywamy utworami a cappella.
  This Is What the Truth Feels Like – trzeci album studyjny amerykańskiej piosenkarki Gwen Stefani, wydany 18 marca 2016 roku nakładem wytwórni Interscope. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200, będąc tym samym pierwszym albumem artystki, który dotarł na szczyt tego notowania. Album promowały dwa single, wydany 20 października 2015 „Used to Love You” oraz „Make Me Like You” do którego zrealizowano pierwszy klip w historii nakręcony na żywo podczas rozdania nagród Grammy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.