• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gus Kenworthy  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Augustus Richard "Gus" Kenworthy (ur. 1 października 1991 w Chelmsford) – brytyjski narciarz dowolny pochodzenia amerykańskiego, specjalizujący się w half-pipe'ie i slopestyle'u, wicemistrz olimpijski i wicemistrz świata.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się w 2010, startując na mistrzostwach świata juniorów w Cardronie. Zdobył tam srebrny medal w slopestyle'u; był to jego jedyny start w zawodach tego cyklu. W Pucharze Świata zadebiutował 9 grudnia 2011 w Copper Mountain, zajmując 18. miejsce. Tym samym już w swoim debiucie zdobył pierwsze pucharowe punkty. Na podium zawodów tego cyklu po raz pierwszy stanął 16 lutego 2013 w Soczi, kończąc rywalizację w halfpipe'ie na drugiej pozycji. W zawodach tych rozdzielił swego rodaka, Torina Yater-Wallace'a i Micheala Riddle'a z Kanady. Najlepsze wyniki osiągnął w sezonie 2014/2015, kiedy to zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, a w klasyfikacji halfpipe'u był drugi.

  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym 2013 – czternaste mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym. Odbywały się w dniach 5–10 marca 2013 r. w norweskim ośrodku narciarskim Voss, przy czym zawody w Half-pipie były rozgrywane w dzielnicy Oslo-Tryvann.

  W 2014 wystąpił na igrzyskach olimpijskich Soczi, gdzie wywalczył srebrny medal w debiutującym w programie olimpijskim slopestyle'u. Uplasował się tam między dwoma innymi reprezentantami USA: Jossem Christensenem i Nicholasem Goepperem. Trzy lata później drugie miejsce zajął też w slopestyle'u podczas mistrzostw świata w Sierra Nevada, gdzie lepszy był tylko McRae Williams, a trzecie miejsce zajął James Woods z Wielkiej Brytanii. Był też między innymi szósty w halfpipe'ie na mistrzostwach świata w Voss w 2013.

  Nicholas Goepper (ur. 14 marca 1994 w Fort Wayne) – amerykański narciarz dowolny, specjalizujący się w slopestyle’u, wicemistrz olimpijski (2018) i brązowy medalista olimpijski (2014). 1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.

  W 2019 pojawił się w dziewiątym sezonie serialu FX American Horror Story. Tego samego roku zmienił narodowość na brytyjską i pod flagą tego państwa zaczął występować w zawodach międzynarodowych.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Silvaplana - miasto w Szwajcarii na południe od Sankt Moritz, między jeziorami Silvaplana i Champfer, na wysokości 1800-1815 m n.p.m. Siedziba gminy Silvaplana w okręgu Maloja, w kantonie Gryzonia.
  Coming out (of the closet) (od ang. to come out of the closet - wyjść z szafy) – proces samodzielnego ujawniania własnej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej (posiadanej przez mniejszość w społeczeństwie) przed innymi ludźmi (np. rodziną, przyjaciółmi, znajomymi czy współpracownikami). Proces ten zawiera w sobie fakt uświadomienia sobie własnej, odmiennej od heteroseksualnej, orientacji seksualnej oraz naukę samoakceptacji jako geja, lesbijki lub osoby biseksualnej (coming out przed samym sobą).
  FX – kanał rozrywkowy, który jest skierowany głównie do mężczyzn, produkowany przez spółkę Fox. Emituje popularne amerykańskie seriale komediowe, kryminalne, dramaty, reality-show i programy rozrywkowe. Program FX przede wszystkim wykorzystuje obszerne archiwa telewizji Fox.
  Zimowe igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.
  Matthew Wilkas (ur. 20 kwietnia 1977 r. w Maine) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i sceniczny, okazjonalnie dramaturg.
  Mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym to impreza organizowana przez FIS dla narciarzy dowolnych z całego świata. Pierwsze mistrzostwa świata w snowboardzie odbyły się w styczniu 1986 r. we francuskim Tignes. Następne mistrzostwa odbyły się trzy lata później (w 1989 r.) i od tej pory rozgrywane są co dwa lata.
  Park City to miasto położone w amerykańskim stanie Utah, w pobliżu Salt Lake City. Według spisu ludności z 2000 roku liczyło 7 371 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.974 sek.