• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Guglielmo Segato

  Przeczytaj także...
  Giuseppe Olmo (ur. 22 listopada 1911 w Celle Ligure – zm. 6 marca 1992 w Mediolanie) – włoski kolarz szosowy i torowy, złoty medalista olimpijski.Attilio Pavesi (ur. 1 października 1910 w Caorso – zm. 2 sierpnia 2011 w Buenos Aires) – włoski kolarz szosowy, dwukrotny medalista olimpijski.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Guglielmo Segato (ur. 23 marca 1906 w Piazzola sul Brenta – zm. 19 kwietnia 1979 w Motta di Livenza) – włoski kolarz szosowy, dwukrotny medalista olimpijski.

  Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Największe sukcesy w karierze Guglielmo Segato osiągnął w 1932 roku, kiedy zdobył dwa medale podczas igrzysk olimpijskich w Los Angeles. Wspólnie z Attilio Pavesim i Giuseppe Olmo zwyciężył w drużynowej jeździe na czas. Ponadto Segato zajął drugie miejsce w rywalizacji indywidualnej, ulegając jedynie Pavesiemu, a wyprzedzając Szweda Bernharda Britza. W 1931 roku zajął drugie miejsce w Giro del Veneto, a 1933 roku był trzeci w klasyfikacji generalnej Giro del Lazio. Nigdy nie zdobył medalu na szosowych mistrzostwach świata.

  Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym – zawody organizowane od 1921 roku przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Początkowo na mistrzostwach rywalizowali tylko amatorzy, jednak od 1927 roku uczestniczą w nich także profesjonaliści, a od 1958 roku również kobiety.Bernhard Rudolf Britz (ur. 27 marca 1906 w Skänninge – zm. 31 maja 1935 we Floda) – szwedzki kolarz szosowy, dwukrotny medalista olimpijski.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • Profil na sports-reference.com (ang.)
 • 19 kwietnia jest 109. (w latach przestępnych 110.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 256 dni. Piazzola sul Brenta − miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Wenecja Euganejska, na północy prowincji Padwa położona wzdłuż rzeki Brenta  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  X Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1932 roku w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Żadne inne miasto nie starało się o organizację igrzysk. Imprezę te poprzedziła gigantyczna kampania reklamowa, która w połączeniu z wyjątkowym profesjonalizmem organizacyjnym przyniosła 1,3 mln dolarów zysku, a swoim poziomem organizacyjnym zaskoczyła zarówno zawodników, dziennikarzy, jak i kibiców. Specjalnie z okazji igrzysk wybudowano wioskę olimpijską, wyposażoną m.in. w punkty medyczne oraz odnowy biologicznej, a także miejsca rozrywki. Mieszkali w niej sami mężczyźni w ponad 500 domkach, kobiety zakwaterowano w miejskich hotelach. Każda ekipa miała do dyspozycji sztab tłumaczy i kucharzy. Mankamentem była jedynie niska frekwencja wśród samych uczestników, która spowodowana była głównie światowym kryzysem ekonomicznym oraz wysokimi kosztami podróży do Kalifornii. Głównym obiektem igrzysk był stadion, którego trybuny mogły pomieścić 105 000 widzów. Nowością techniczną było zastosowanie fotokomórki dla ustalenia kolejności zawodników na mecie. Wysoki poziom zawodów został potwierdzony pobiciem 19 rekordów świata i 40 rekordów olimpijskich. Jedyny raz w historii przyznano medale olimpijskie w dziedzinie alpinizmu (złotymi medalami nagrodzono Niemców, braci Franza i Toniego Schmid).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.975 sek.